Öne Çıkanlar genç çiftçi projesi can erik lavanta lavanta yetiştiricilliği ilaçlama uyarısı

Bu haber kez okundu.

25 Bin Sazan Balığı Göletlere Bırakıldı
 Mardin Tarım İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Barajı'ndan getirilen 25 bin adet yavru pullu sazan balığı ildeki göletlere bırakıldı.

Mardin Tarım İl Müdürü Mehmet Salih Söğüt, Mardin'de sazan balığını geliştirmek için Atatürk Baraj Su Ürünleri Çiftliği'nden getirilen 25 bin adet yavru pullu sazan balığını Derik ilçesinde bulunan Dumluca ve Şerefli baraj göletlerine bırakıldığını söyledi.

Su Ürünleri kaynakları rasyonel bir şekilde değerlendirilmesi ve avcılık yoluyla doğada meydana gelen tahribatın önlenmesi için bu tür çalışmaları hızlandırdıklarını belirten Söğüt, "Yaptığımız bu çalışmayla yöremiz göl ve akarsularında azalan balık kapasitesini artırarak yöremiz insanlarına katkı sağlamamak istiyoruz. Su sıcaklığı ve yem durumuna bağlı olarak hızlı büyüyen bir balık olması sayesinde yöre insanının et ihtiyacına da önemli bir katkı sağlayacaktır. Balıklandırılması yapılan göl ve akarsularımızın, sıvı ve katı evsel atıklardan korunarak temiz tutulabilmesi ve av sezonlarına uyulması için halkımızın daha duyarlı olmasını bekliyoruz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,