Öne Çıkanlar fındık mehmet aydın yetiştiricilik kursu hünnap fidanı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

3 aylık çalışan kişi başına üretim endeksi arttı
İmalat sanayi genelinde Avrupa Topluluğu’nda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistikî Sınıflaması göre hesaplanan 3 aylık çalışan kişi başına üretim endeksi, Türkiye'de 2014 yılı birinci döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1,53 oranında artarak 97,63 değerine yükseldi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yılın birinci çeyreğine ait 3 aylık ulusal verimlilik istatistikleri açıklandı. Çalışılan saat başına üretim endeksi birinci döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,44 artarak 100,96 değerini gösterdi. Bölümler itibariyle bakıldığında, önceki yılın aynı dönemine göre çalışan kişi başına üretim endeksinde imalat sanayini oluşturan bölümlerden 15’inde artış görüldü. En büyük artışın yüzde 25,15 ile bilgisayarların ve optik ürünlerin imalatı bölümünde, en büyük azalışın ise yüzde 20,59 ile diğer ulaşım araçlarının imalatı bölümünde oldu.
Çalışılan saat başına üretim endeksinde bir önceki yılın aynı dönemine göre en büyük artış yüzde 17,96 ile bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı, en büyük azalış yüzde 18,66 ile diğer ulaşım araçları imalatı, bölümlerinde gerçekleşti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı