Öne Çıkanlar Adilcevaz paulownia bitki artığı tarım lavanta haberleri

Bu haber kez okundu.

3 Bin 500 Kişiye İş Fırsatı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katılımıyla gerçekleştirilecek açılış törenlerinde başvuruları alınacak kişilerden uygun şartları taşıyanlar, toplum yararına düzenlenen işlerde çalışacak.

TOPLAM 6 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANIYOR

İŞKUR'dan yapılan açıklamada yarın Iğdır'da, 7 Temmuz'da Kars ve Ardahan'da gerçekleştirilecek törenlerde 3 bin 514 kişinin geçici olarak işe yerleştirileceğini duyuruldu.

İŞKUR tarafından söz konusu illerde mevcut personele ilave olarak 3 bin 514 kişi işe yerleştirilerek Kars, Ardahan ve Iğdır illerinde Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında toplam 6 bin kişiye istihdam sağlanmış olacak.

TYÇP'lerden 2011 yılında Türkiye genelinde 64 bin 85 kişi, 2012 yılının ilk yarısında ise 44 bin 89 kişi yararlandı. Mevcut düzenlemede TYÇP'den yararlanma süresi 9 ay.

İŞSİZLİKLE MÜCADELE İÇİN BAŞLATILMIŞTI

TYÇP, hükümet tarafından geçen sene başlatılmıştı. İşsizliği azaltmak için hayata geçirilecek program dahilinde 50 bin işsizin, geçici olarak iş sahibi olması öngörülüyor.

Okul boyama, ağaç dikme gibi işlerde çalışacak işçilerin 6 ay olan çalışma süreleri de 8 aya çıkarılıyor. Ağırlıklı olarak Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Karadeniz'den seçilecek bu kişilere asgari ücret ödeniyor ve sigortaları yapılıyor.

İstihdam edilecek 50 bin işçi, belirlenen 23 ilden seçiliyor. Daha önce İstanbul'daki su baskınları ve Antalya'daki sel felaketinde devreye sokulan program en son Van'da etkin olarak kullanıldı. Van'daki depremin ardından 5 bin kişi işe alındı.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı