Öne Çıkanlar kefir Gıda teknoloji vairo badem çeşidi aa

Bu haber kez okundu.

Adana’da çiftçiler iklim değişikliğinden korunmayı öğreniyor

Adana’da çiftçiler, “Bilinçli Anne-Babalar, Çiftçiler, Çevreye Duyarlı Nesiller” projesi ile iklim değişikliği ve kuraklık konularında bilinçleniyor.

Avrupa Birliği’ne Uyum, Gelişim, Kültür Ve Çağdaş Yaşam Derneği (Euroder) tarafından uygulanan ve Kanada Büyükelçiliği tarafından Kanada Yerel Girişimler Fonu (CFLI) programı kapsamında desteklenen “Bilinçli Anne-Babalar, Çiftçiler, Çevreye Duyarlı Nesiller” isimli proje kapsamında Adana’daki çiftçilere iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinden korunmanın yolları öğretiliyor.

Tarım Danışmanı ve Ziraat Mühendisi Birsen Ergün, tarafından 1 aydır çiftçilere verilen bilinçlendirme eğitimlerinde iklim değişikliği, olumsuz etkileri, iklim değişikliğine karşı tarımsal üretimi korumanın ve artırmanın yolları anlatıldı.

Aralık ayına kadar devam edecek ve 500 çiftçiye ulaşması beklenen proje hakkında Birsen Ergün amaçlarının küresel ısınma ve sürdürülebilir tarım alanlarının korunması olduğunu belirterek, “Çiftçilerin küresel ısınma, kuraklığa dayanıklı ürünler konusunda seminerler yoluyla bilinçlendirilmesini hedefliyoruz. Bu sayede tarımsal üretimin iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinden korunarak sürdürülebilir tarım yapılabilir.Projedeki eğitimler ile tarımsal faaliyetlerden kaynaklanan küresel ısınmanın etkilerinin azaltılması amaçlanmaktadır” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı