Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları Gıda

Bu haber kez okundu.

'Afetler, çiftçilerin tarım sigortasına ilgisini artırdı'
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ali Namık Bostancı, çiftçilerin ürünlerini doğal afetlerden korumak için 7 yıl önce hayata geçirilen tarım sigortalarına ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Bostancı, bu yılın ilk 10 ayında çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri'ne yaptırdığı tarım sigortalarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 46 arttığını kaydetti. Bostancı, "Ancak bu yeterli değil. Doğal afetlerden korunmak için çiftçilerimizi ürünlerini sigorta yaptırmaya davet ediyorum. Her yıl doğal afetlerden çok sayıda çiftçimiz zarar görmektedir. Tarlasını, bağını, bahçesini tarım sigortası yaptıran çiftçi kardeşlerimiz bu felaketlerden daha az zarar görmekte ve bu sıkıntılı günleri daha kolay atlatmaktadır. Sigorta yaptırmayan çiftçilerimiz ise her doğal afet sonrası olduğu gibi büyük sıkıntı çekmekte ve bunun pişmanlığını yaşamaktadır. Doğal afetlerden korunmak için tek çare tarım sigortası yaptırmak." ifadelerini kullandı. Tarım sigortası yaptıran çiftçiye yüzde 50 ile yüzde 60 arasında devlet desteği verildiğini söyleyen Bostancı, şunları aktardı:

"Tarım Kredi Kooperatifleri olarak çiftçilerin gübre, zirai ilaç, sertifikalı tohum, akaryakıt gibi her türlü tarımsal girdi ihtiyaçlarını kaliteli, zamanında ve uygun şartlarda karşılamak için yoğun çaba harcıyoruz. bin 631 Tarım Kredi Kooperatifi aynı zamanda sigorta acentesi olarak hizmet vermektedir. Tarım sigortalarında ciddi bir genişleme kaydettik. Tarım sigortası poliçelerinin yarısı Tarım Kredi Kooperatiflerince kesilmektedir. Çiftçilerimiz, hükümetimizin de teşvikleriyle sigortanın önemini kısa zamanda kavradı. Tarım Kredi Kooperatifleri'nce bu yılın ilk 10 ayında 159 milyon lira tarım sigortası primi üretildi. Çiftçilerimizin daha da bilinçlenmesi ile sigortacılık daha da yaygınlaşacak ve çiftçilerimiz doğal afetlere karşı kendilerini güvende hissedecektir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı