Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Altun: Tarım, gıda ve hayvancılıkta hazırlanan iyi proje hibeyi kapıyor
Erzurum Girişimci İşadamları Derneği Gıda ve Hayvancılık Komisyonu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Altun, Erzurum ve bölge çiftçisinin sosyo ekonomik kalkınmasını hızlandırabilmek için bakanlıkça çeşitli teşvik politikalarının uygulamaya koyulduğunu söyledi.
Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu(DASİDEF) Brifing Salonu'nda Gıda ve Hayvancılık Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi. ERGİAD Genel Sekreteri Halim Gökçe, her hafta farklı sektörlerden oluşan komitelerin alanında uzman kişi ya da bürokrat başkanlığında bir araya gelerek problem ve çözüm önerilerini masaya yatırdıklarını ifade etti. Doğu Anadolu Bölgesi'nin ve Erzurum'un sektörel potansiyel zenginliklerinin ortaya çıkartılmasını amaçladıklarına işaret eden Gökçe,"Beyin fırtınaları ile rasyonel yatırım alanlarını tesbit edip sektörel canlılık oluşturmak istiyoruz. Her hafta alanında uzman kişi ya da bürokratların başkanlığında meslek komisyonları toplanarak o alanla ilgili sorun ve çözüm önerilerini masaya yatıyoruz." dedi.

"YATIRIMCILARA HİZMET SUNMAYA HAZIRIZ"
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Altun, kurum olarak sivil toplum örgütlerine ve yatırımcı iş adamlarına destek olmak için hazır olduklarını söyledi. Altun, özelikle bölge ve Erzurum çiftçisinin sosyo ekonomik kalkınmasını hızlandırabilmek için bakanlıkça çeşitli teşvik politikalarının uygulamaya koyulduğunu kaydetti. Erzurum'da sektörel bazda hibe desteklerinin değerlendirilmeye başlanmasının yüz güldürdüğünü dile getiren Altun, "Son 5 yılda ilimizde kırsal kalkınma programları kapsamında çiftçi ve besicilerimize önemli miktarda hibe desteği verildi. Tarım, gıda ve hayvancılık üzerine iyi proje surulması halinde bakanlık anında hibe desteği veriyor. Son 1 yılda 7 milyon lira hibe desteği dağıttık. Şu anda 9 proje hibe programında yararlanmak üzere yıl sonuna kadar toplamda 53 proje bitmiş olacak." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,