Öne Çıkanlar aa Gıda eğitim kefir makam aracı

Bu haber kez okundu.

Amerika'da Haziran ayında istihdam 288 bin kişi arttı
ABD'de Haziran ayında tarım dışı istihdam 288 bin kişi artarak, 2012 yılından bu yana en büyük artış görüldü.

Amerika Birleşik Devletleri İşgücü İstatistikleri Bürosu’nun açıkladığı rapora göre; Haziran ayında 288 bin kişilik istihdam sağlandı. İşsizlik oranı yüzde 6,1’e gerilerken işgücüne katılım oranı yüzde 62,8 seviyesinde sabit kaldı. Konuyla ilgili olarak XTB Menkul Değerler'den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Daha önce açıklanan tarım dışı istihdam raporlarının ayrıntılarına baktığımızda, işgücüne katılım oranının düşmesinden ötürü azalan işsizlik oranı görülürken, bugünkü istihdam raporunda işgücüne katılım oranının sabit kaldığını ancak, işgücünün 81 bin artığını, işsiz sayısının ise 325 bin azaldığını görüyoruz. Bu durumu kaliteli istihdam olarak yorumlayabiliriz. Alt sektörlerde sağlanan istihdama baktığımızda ise imalat ve servis sektöründeki artış dikkat çekerken sağlık sektöründeki azalış ise diğer bir önemli nokta olarak değerlendirebilir. Özetle ABD’de istihdam piyasası birinci çeyrekte yaşanan sert kışın etkisiyle yavaşlasa da ikinci çeyreği güçlü ve kaliteli bir istihdam verisiyle kapadığını ifade edebiliriz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı