Öne Çıkanlar Bitlis tarım interfresh tohum desteklemesi ordu fındık fiyatları

Bu haber kez okundu.

Arap elçilikleri istedi, Aydın'dan Ankara'ya kurbanlık deve getirdi
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban kesmek isteyenler hayvan pazarında bütçelerine uygun kurbanlık bakarken, Ankaralı bir firma, elçilikler için deve getirdi. Perakende sektörünün önemli isimlerinden Makromarket, bünyesindeki besi çiftliğine elçiliklerin talebi üzerine Aydın’dan iki deve getirdi.
    Suudi Arabistan, Tunus ve Mısır’ın Ankara Büyükelçilikleri’nin Kurban Bayramı öncesi deve kesmek istemesiyle harekete geçen Makromarket, Aydın’dan ağırlıkları yaklaşık 850 kilogram civarında olan iki deve aldı. Develerden biri deve güreşlerinde yarışan ancak emekliye ayrılan 12 yaşındaki ‘bahçıvan’. Diğer devenin yaşı ise 10. Makromarket, talebin sürmesi halinde Kurban Bayramı’na kadar deve getirmeye devam edecek.
    Kurban bayramlarında daha çok küçük ve büyükbaş hayvanları görmeye alışık olduğumuz Türkiye’de develere de talep var. Maliyeti büyükbaş hayvanlara göre daha pahalı olan develerin talipleri ise genellikle Arap ülkelerinin büyükelçilikleri. Makromarket’in besi çiftliğinin veteriner hekimi Hamdi Türkben, deve etinin diğer hayvanlara göre daha lezzetli olduğunu belirterek, develerin 5 yaşından sonra kurban edilebileceğini söyledi. Diğer büyükbaş hayvanlar gibi en fazla 7 hisse girilebilen devenin kesimi ise diğerlerine göre daha teknik ayrıntı içeriyor. Makromarket, bunun için de Aydın’dan özel kasaplar getirecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,