Öne Çıkanlar anadolu ajansı Gıda tarım küçükbaş hayvan hibe sahte yağ

Bu haber kez okundu.

Aslanapa’da süt fiyatları yükselişe geçti

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde alıcılar arasındaki rekabetten dolayı süt fiyatlarındaki artış üreticiyi sevindirdi.

Bölgede süt miktarı azalmasından dolayı ve yeni firmaların girmeye çalışmasından dolayı süt fiyatları kilogram başına 20 kuruş arttı. 15 gün önce 1 TL olan sütün kilogram fiyatı 1 Eylül’den itibaren 1.20 kuruş oldu.

Uzun yıllardır bölgede süt alımı yapan Doğuş Süt yetkilisi Hüseyin Ertürk, ’’Biz Doğuş Süt olarak her zaman çiftçimizin arkasındayız ve ödemeler yapılmadan tam bir fiyat veremiyoruz. Piyasa neyi gerektiriyorsa o fiyatttan ödenir. Mustahsilimizi hiçbir zaman ezdirmeyiz. Yağ ve su değerlerine dikkat edildiği sürece de fiyatlar yüksek olacaktır. Sütün az olduğu bu dönemde bütün firmaların süte ihtiyacı vardır. Fiyatlarımızı 1.20 kuruş yapma kararı aldık. Bölgede Çavdarhisar ve Alltıntaş’taki şubelerimiz de aynı fiyattan süt alımına başlayacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Bölgede süt satan çiftçiler kilogram başı 20 kuruş artışın kendileri için çok iyi olduğunu, aylık bazda bakıldığında ciddi bir gelir artışı yaşadıklarını dile getirdiler. (YD -EFE)

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,