Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz biber yarışması manisa

Bu haber kez okundu.

ATO’dan fiyat etiketlerinde TL simgesi kullanın uyarısı
Ankara Ticaret Odası (ATO) Türk Lirası (TL) simgesinin ticari hayatta benimsenmesi, tanınırlığının artırılması ve kullanımının yaygınlaştırılması için meslek komiteleri bazında çalışmalar yürütüyor. ATO Gıda Maddeleri İmalatçıları Meslek Komitesi’nin öncülüğünde odaya bağlı tüm komiteler Ankaralı imalatçılara, fiyat etiketi, broşür gibi fiyatların yer aldığı tüm basılı materyallerle dergi, rapor, ilan gibi yayınlarda TL simgesinin kullanımına özen gösterilmesi çağrısında bulundu.

Komitelerin çağrısında TL simgesinin parasal tutarın önünde yer alacak şekilde kullanılması önerildi. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan ATO Başkanı Salih Bezci, TL’nin Euro ve dolar gibi bir sembole kavuşmasının önemine değinirken; bu sembolün günlük hayatta kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğini vurguladı. Salih Bezci, bir ülkenin parasının bayrağı ve marşı gibi itibarını ve bağımsızlığını sembolize ettiğini belirterek; “İtibarlı para da ticarette güven demektir.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı