Öne Çıkanlar afrikada tarım vairo badem çeşidi yerli traktör tarım ve orman bakan yardımcısı jakaranda ağacı

Bu haber kez okundu.

Avrupa'da Zeytinyağı Merkezi İtalya'dan Türk Zeytinyağına Altın Madalya

Gelenek Bozulmadı, ''Mut Zeytinyağı İtalya' da Altın Madalya Aldı''

Mersin' in 15 milyon zeytin ağacı varlığıyla adından söz ettiren şirin ilçesi Mut' tan yarışmaya katılan iZORYA ZEYTiNYAĞI firması altın madalya kazandı.

MUT ZEYTİNYAĞI BU YIL ÖDÜLE DOYMUYOR...

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız iZORYA ZEYTiNYAĞI yetkilisi Erdoğan ŞENTÜRK ''2018 yılı Mut Zeytinyağı için bol ödüllü, ve çok verimli bir yıl oldu. Mut Zeytinyağı Bu Yıl Ödüle Doymuyor, İtalya' dan aldığımız altın madalya çok kıymetli.'' dedi.

ZEYTİNYAĞININ ŞAMPİYONLAR LİGİ

''Zeytinyağının Şampiyonlar Ligi' nden Mut' a altın madalya getirdik'' diye sözlerini sürdüern Erdoğan ŞENTÜRK; ''katıldığımız yarışma zeytinyağı sektöründeki en prestijli yarışmalardan biri, biliyorsunuz zeytinyağı sektöründe yüksek tonaj denince akla İspanya, kaliteli ve katma değerli zeytinyağı denince de akla İtalyan Zeytinyağları gelir. O açıdan buradan Mut Zeytinyağı ile ödül almak son derece önemli'' dedi.

MUT ZEYTİNYAĞI' NA KATMA DEĞER KATIYORUZ

Erdoğan ŞENTÜRK: ''Katıldığımız uluslar arası yarışmalarla ve aldığımız ödüllerle MUT ZEYTİNYAĞI' na katma değer katıyoruz. Başarı bizi heyecanlandırıyor ve daha çok çalışıyoruz'' dedi. Mut Yöresi' nde zeytin ağaçlarının ilaçlanmadan doğal olarak yetiştiğini belirten Erdoğan ŞENTÜRK; ''Mut Zeytinini üreten zeytin çiftçimize buradan teşekkür etmek istiyorum'' dedi.

BU YIL İNGİLTERE' DEN 3 MADALYA ALDIK

Bu yıl İngiltere' de düzenlenen, zeytinyağı kalite yarışmasından 1 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya aldıklarını ifade eden Erdoğan ŞENTÜRK; ''İngiltere' den 2 farklı markayla 3 madalya aldık. Bunlar; izolives markasıyla ALTIN MADALYA, İZORYA Markasıyla GÜMÜŞ MADALYA, yine İZORYA markasıyla, yöresel zeytin çeşidimiz olan Mut Çöp Aşı zeytiniyle BRONZ MADALYA aldık. İtalya' dan da Altın Madalya aldık. Sırada İsrail' de yapılan uluslar arası bir yarışma var. İsrail' de yapılan yarışmadan da ödülle dönmek istiyoruz'' şeklinde konuştu...

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,