Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

Ayçiçeği Avans Fiyatı Artmıştır
SAMSUN (A.A) -  Erarslan, yaptığı yazılı açıklamada, birliğin 2011 faaliyetleri kapsamında alımına geçtiğimiz günlerde başlanan ayçiçeği ürünüyle ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Piyasa koşullarını yakından takip ettiklerini ve bu çerçevede yeniden ürün avans fiyatı belirlenmesi çalışmalarına gidildiğini vurgulayan Erarslan, şunları kaydetti:

''Yönetim kurulumuz, piyasa şartları çerçevesinde üretici ortaklarımızın mağdur olmaması amacıyla gerekli hassasiyeti göstermektedir. Yeni sezon ürün alımında daha önce 1,125 TL olarak açıklanan ayçiçeği avans fiyatı, piyasa koşullarına göre 1,160 TL'ye çıkmıştır. Kampanya başında 1,125 TL olan avans fiyatımız 0,035 TL artırılarak 1,160'a çıkarılmış olup oluşan fiyat farkı KARADENİZBİRLİK'e ürün teslim eden tüm çiftçilerimize peşin olarak ödenecektir. Üreticisinin alın terinin karşılığını her zaman vermeye gayret eden birliğimiz bundan sonra da fiyatlar konusunda belirli periyotlarda durum değerlendirmesi yaparak gerektiğinde ilave fark ödemesinde bulunacaktır.''

İç piyasa fiyatlarına direkt etki eden tüm faktörleri yakından takip eden birliğin üretici ortaklarının ürünlerinin değerlenmesi için gayret sarf ettiğini kaydeden Erarslan, tarımsal ve ekonomik kalkınmada önemli yeri olan yağlı tohumlar ve öncelikle ayçiçeği ekiminin bundan sonraki yıllar da artarak devam etmesi gerektiğini ve birliğin bu amaçla tüm kaynaklarını seferber ettiğini sözlerine ekledi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi