Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın destekleme sel madurları

Bu haber kez okundu.

Bakan Çelik, DEDAŞ ile yapılan görüşmeleri çiftçilerle paylaştı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, DEDAŞ bölgesindeki Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerindeki ödeyecekleri elektrik tüketim bedellerinde çiftçilerin lehine önemli düzenlemeler yapıldığını söyledi.

Faruk Çelik, DEDAŞ yetkilileriyle gerçekleşen nihai görüşmeleri yazılı açıklama ile anlattı. Çelik, görüşmeler neticesinde 2013 yılında 100 dönüm pamuk eken çiftçilerimizin elektrik tüketim bedelleri, 2014 yılı tarımsal desteklemeden 9 bin TL olarak, 2013 yılında 100 dönüm mısır eken çiftçilerimizin elektrik tüketim bedelleri, 2014 yılı tarımsal desteklemeden 7 bin lira olarak, 2014 yılı buğday eken çiftçilerimizin elektrik tüketim bedelleri 2014 yılı tarımsal desteklemeden 2 bin lira olarak kesileceğini belirtti.

"BU AYIN SONUNA KADAR DEDAŞ'A BAŞVURMAK GEREKİYOR"

Çiftçilerin bu indirim imkânlarından yararlanmaları için bu ayın sonuna kadar (Haziran-2014) DEDAŞ’a başvurmaları gerektiğine işaret eden Çelik, “Bu süre içinde anlaşmaların yapılması halinde çiftçilerimizin elektrikleri kesinlikle kesilmeyecektir. Aksi takdirde bu imkândan yararlanamayacaklar ve elektrik borçlarını ödemediklerinden dolayı elektrikleri kesilecektir. Çiftçilerimizin üretim yaparken elektrik sorunu yaşamaması için sulama işlemlerini 24 saate yaymalarını ve gece sulamaya ağırlık vermelerini öneriyoruz. 2013 yılında kampanyaya katılan ve kampanya elektrik bedellerini ödeyen çiftçilerimizden 2014 yılı için herhangi bir kesinti yapılmayacaktır. 2015 yılında da aynı anlaşmanın geçerli olacağı konusunda da prensip kararımız vardır. Ayrıca, cazibe sulaması yapanların çok su kullanarak verimi artırma değil, verim düşüklüğü ve çoraklaşmaya neden oldukları gerçeğini dikkate almalarını bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu imkanın Güneydoğudaki tüm çiftçi kardeşlerime hayırlı olmasını dilerim. “ bilgisini aktardı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı