Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Bakan Eker: Dana Karkas Fiyatlari Düştü
CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek’in soru önergesini yanıtlayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2005-2010 yılları arasında toplam olarak 10 bin 721 kg et ve 5 bin 748 kg et ürününün Türkiye’ye yasadışı sokulmak istenirken yakalanarak gerekli yasal işlemlerin yapıldığını bildirdi.

-“DANA KARKAS FİYATLARI DÜŞÜŞ TRENDİNE GİRDİ”-

Soru önergesini yanıtlayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bakanlık tarafından ithalattaki vergi indiriminden sonra günlük olarak fiyat takibi yapılmakta olduğunu belirterek, “Buna göre; 26 Nisan 2010 da ortalama 16.13 TL olan dana karkas fiyatı 16 Kasım 2011 tarihi itibariyle 15.19 TL’dir. Vergi indiriminden sonra dana karkas fiyatları düşüş trendine girmiş ve düşüş oranı yüzde 6.32 olarak görülmektedir”dedi.
Türkiye’ye yasal olmayan yollarla et girişlerinin büyük oranda önüne geçildiğini ifade eden Bakan Eker, “2005-2010 yılları arasında toplam olarak 10 bin 721 kg Et ve 5 bin 748 kg Et ürünü ülkemize yasadışı sokulmak istenirken yakalanarak gerekli yasal işlemler yapılmıştır” dedi.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı