Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları fakıbaba üretim

Bu haber kez okundu.

Bakan Eker: Tarımsal Ar-Ge bütçesini 13 kat artırdık
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, bakanlık olarak son 10 yılda tarımsal Ar-Ge bütçesini 13 kat artırdıklarını söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Sheraton Maslak Otel’de düzenlenen Yıldız Holding Northstarİnovasyon Projeleri Yarışması 'Baş Döndüren Fikirler 2012 Projesi Ödül Töreni'ne katıldı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker ve holdingin Global İnovasyon Grubu Başkanı Bilal Kaafarani'nin de hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan Eker, bakanlık olarak Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, 10 yıl önce milli gelirin sadece binde 5'inin Ar-Ge için ayrılırken, bugün bu oranın yüzde 1'e çıkarıldığını söyledi. Bakan Eker, “Bizim coğrafyamız tarım ve gıda bakımından dünyanın en şanslı ve en zengin coğrafyasıdır. Tarihsel marka alanımızı da gıda oluşturmaktadır. 2023 hedefi olarak Ar-Ge çalışmalarına yüzde 3 pay ayırmayı düşünüyoruz.” dedi.

Bakanlık olarak, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı’na (Ar-Ge) çok önem verdiklerini ifade eden Mehdi Eker, “Araştırma geliştirme bütçesini 13 kat artırdık. Özel destek vererek Ar-Ge Destek Programı geliştirdik. Özel sektöre kapılarımızı açtık. Bakanlık bünyesindeki 47 araştırma enstitüsünü özel sektörün ve üniversitelerin hizmetine sunduk.” diye konuştu. Baş Döndüren Fikirler 2012 Projesi Yarışması’nı geleceğin yarışmaları arasında gösteren Bakan Eker, gıda ambalajıyla ilgili her keşfin çok önemli olduğunu söyledi. Yarışmada birinciliği yeni Proses/Gıda Teknolojisi Kategorisi'nde ODTÜ'den İlkem Demirkesen Mert, Yeni Ambalaj/Ambalajlı Ürünler Kategorisi'nde ise İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Zeynep Bakkaloğlu kazandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı