Öne Çıkanlar atatürkü saygıyla anıyoruz iyi tarım desteği saksıda limon yetiştiriciliği abelya ağacı fidanı naturel sızma zeytinyağı fiyatları

Bu haber kez okundu.

Bakan Fakıbaba: "TMO Pazartesi gününden itibaren nohut alımına başlayacak"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, nohut üretimindeki artıştan kaynaklı ortaya çıkan fiyatlardaki düşüşün üreticileri mağdur etmemesi için hükümet olarak Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün nohut alımı yapmasına karar verdiklerini belirterek, "TMO, pazartesi gününden itibaren nohut alımına başlayacak" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, nohut alımlarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Türkiye’deki bakliyat üretiminde önemli bir yeri olan nohut üretiminin bu sene geçen seneye oranla yüzde 17 artarak 550 bin ton olacağını tahmin ettiklerini belirten Bakan Fakıbaba, "Üretimdeki artıştan kaynaklı ortaya çıkacak piyasa fiyatlarındaki düşüşün üreticilerimizi mağdur etmemesi için hükümet olarak Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün nohut alımı yapmasına karar verdik. Bu kapsamda 2 Temmuz 2018 Pazartesi gününden itibaren nohut alımına başlayacağız" ifadelerini kullandı.

2018 yılı için nohut alım fiyatını ton başına 3 bin 250 TL olarak belirlediklerini ifade eden Fakıbaba, şunları kaydetti:

"Alım fiyatına ilaveten ton başına prim, mazot, gübre ve sertifikalı tohum desteği olarak verilen toplam 792 TL ile birlikte nohut üreticimizin eline ton başına 4 bin 40 TL geçecek. Üreticilerimiz, Çiftçi Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan tüm ürününü Toprak Mahsulleri Ofisi’ne satabilecekler. Ürün bedelleri 10 gün içerisinde üretici hesaplarına aktarılacak. Üreticilerimiz, her zaman hükümetimizin ve Bakanlığımızın baş tacı olmuştur. Bugüne kadar üreticilerimize sağladığımız destekleri önümüzdeki yeni dönemde geliştirerek ve artırarak vermeye devam edeceğiz. TMO tarafından yapılacak olan 2018 yılı nohut alımlarının ülkemize ve tüm nohut üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim.”

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,