Öne Çıkanlar kefir kapanış fiyatı tarım teknoloji sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Bakan Yıldız: Borik asit rezervini 500 bin tona çıkarttık
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, LCD televizyon kullanıcılarının artması ile borik asit tesislerinde yapılan rezervin 500 bin tona çıktığını ifade etti.
    Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kütahya'ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'yi ziyaretinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya Gençlik Kolları 3. olağan kongresine katıldı.
    Kütahya Valiliği Likit kristal Ekran (LCD) kullanıcılarının artması ile Kütahya'nın Emet ilçesinde bulunan ülkenin en büyük borik asit rezervini sağlayan tesislerdeki rezervin geçen yıla oranla artış gösterdiğine dikkat çekti. Bakan Yıldız, ülke genelinde iki borik asit üretim tesisi bulunduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: "İki borik asit tesisleri 150 bin ton üretim yapıyordu, bunu 500 bin tona çıkarttık. Bu açıdan bu kapasitede LCD ekranlarda kullanım arttıkça özellikle borik asitlerin kullanım oranında da artış göründü ve biz de kapasitelerimizi artırıyoruz."
     Van'da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından kısa sürede deprem bölgesine giden Bakan Yıldız, Kütahya'da bulunan enerji kaynaklarının en kısa sürede depremzedelere ulaştırıldığına dikkat çekerek şöyle konuştu: "Van'daki depremzede vatandaşlarımız için valiliklerimiz yetkilidir. Evini açmak isteyenlar müracaatta bulunurlarsa şu soğuk kış şartlarında Van'da yaşayanları 2- 3 ay idare etseler kışın şiddetini azaltmış oluruz. En fazla Van bölgesine kömür giden iki bölgemizden biri de Kütahya. Buradaki kaynakları oradaki kardeşlerimize hükümetimizin bütçesi sınırları dahilinde dağıttık. Bizim depremzede kardeşlerimiz için kim kömür isterse ister fabrikası olsun ister olmasın kendilerine veriyoruz ve fazlaca miktar ortaya koyduk ve rahatça kullanabilsinler. Önemli bir yükünü kaldırıyor enerji sektörünün Kütahya. Kazandığımız değerle alakalı onarım ve sosyal faydaları birlikte yaşıyoruz."
     Kütahya Valiliği ziyaretinin ardından Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda AK Parti Kütahya Gençlik Kolları 3. olağan kongresine katılan Bakan Yıldız burada Kütahyalıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.
    2014 yılında yapılacak seçimin yanı sıra her an seçim zamanıymış gibi vatandaşlarla bir araya gelinmesi gerektiğini ifade eden Bakan Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: "Şu ana kadar hanım kolları ve gençlik kolları ana kademe teşkilatı ile birlikte çok ciddi performans gösterdiler. Diyemezi ki bu teşkilat az çalıştı. Bizler her an seçim zamanıymış gibi ve ilçe demeden belde demeden köylerimize ve mezralarımıza kadar tek tek ulaşmak ve kucaklaşmak durumundayız. AK Parti teşkilatlarındaki bu disiplinle Türk siyasetinin dışında bölgesinde de bir marka oldu. Bölgesinde sözü dinlenen ve izlenen, Time'a kapak olmak gibi Sayın Başbakanımızın birçok bölgedeki etkinliğini hep beraber görüyoruz. Bunlar kolay olmuyor. Kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne hatırı için onu saymaz sevmez. Bu yakıcı bir gayret ve doğruları haykırmanın en temel göstergelerinden bir tanesidir. Bizler doğru yaptıkça güçlendiğimiz gibi bundan sonra da 2023 yılına kadar en az Türkiye'nin hedeflerine koşturan bir yapı içerisine gireceğiz.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı