Öne Çıkanlar mikado kayısı Gıda lavanta yetiştiricilliği çit mazı fidanı dikimi ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Bakanlıktan çiftçi borçlarına açıklama
ALİ EKBER YILDIRIM / Dünya Gzetesi
aey@dunya.com


Çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan borçlarının ertelenmesine ilişkin kararname ile borçların ertelendiği ve bugüne kadar 47 ilde 90 bin 679 çiftçinin borç ertelenmesinden yararlandığı ifade ediliyor.
Bizimde yazımızda dikkat çektiğimiz sorunların yaşanmaması için Bakanlığın Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerine bir genelge gönderdiği ifade edilen bilgi notu şöyle:

Sayın Ali Ekber Yıldırım​
Dünya Gazetesi Yazarı
Dünya Gazetesi’nin 28.11.2012 tarihli sayısında “Çiftçi borçları ertelendi mi?” başlığı ile bir yazınız yer almıştır. Söz konusu yazıda, bir çiftçi mektubuna yer verilmiş ve çeşitli afetler nedeniyle zarara uğrayan bazı üreticilerin borç ertelenmesinden yararlanamadığı dile getirilmiştir. Konuyla ilgili aşağıdaki bilgi notunu dikkatinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
28/08/2012 tarihli ve 28395 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2012/3570 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 60 il, 07/10/2012 tarihli 28434 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2012/3789 Bakanlar Kurulu Kararı ile de 21 il olmak üzere tüm illerimizde (81 ilde) 01/01/2012 tarihinden 28/08/2012 tarihine kadar sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, dolu, don, kuraklık, yıldırım düşmesi ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı gerçek ve tüzel kişi üreticilerin (kamu kurum ve kuruluşları hariç), T.C. Ziraat Bankası A.Ş. (Banka) ve Tarım Kredi Kooperatiflerine (TKK) olan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesi yapılmıştır.
Söz konusu Kararnamenin 4 üncü maddesinde Banka ve TKK’ne müracaat süresi bir ay olarak belirlemiştir.


HABER KAYNAĞI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı