Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji kapanış fiyatı dap desteği

Bu haber kez okundu.

Balıkesir Bölge’de slaj üretimi devam ediyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın üretim ve hasat sezonu olması dolayısı ile Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde faaliyet gösteren işletmeleri denetledi.

TKK Balıkesir Bölge Birliğinin Balıkesir, Bursa ve Çanakkale illerinin çeşitli kooperatiflerinde faaliyet gösteren kooperatiflerin slaj paketleme ve işleme tesisleri, arpa kırma ve paketleme tesisleri gibi işletme faaliyetlerini denetleyen Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın hizmetlerin aksatılmaması yönünde çalıştıklarını kaydetti. Bölge Birliğine bağlı 151 Tarım Kredi kooperatifi tarafından 80 bin üreticiye hizmet verdiklerini kaydeden Altın, “Üreticimizin ihtiyaç duyduğu kredi yanında hayvanları için de üreticilerimizden aldığımız slajlık mısırları kurmuş olduğumuz tesislerde paketleyerek yine üreticimize sunuyoruz” dedi.

İşlerin aksamaması için denetimlerimizi yapıyoruz

Bölge Birliğine bağlı Altınova, Gömeç, Yenişehir, Bigadiç, Salur, Kulaca, Gökçalı, Koşuboğazı Tarım Kredi Kooperatiflerindeki mısır slaj paketleme tesislerinde incelemelerde bulunan Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın “Kooperatiflerimiz sezon öncesi makinalarımızın bakımını yaptırarak işlemeye hazır hale getirdiler. Biz işlerin aksamaması için denetimlerimizi yapıyoruz ki üreticimiz bu işletmelerden faydalansınlar ve üreticilerimizin ürünleri işlensin. Bölge Birliğimizde 8 yerde slaj paketleme ve 5 yerde arpa ezme makinalarımız kurulu. Ortak ürünleri değerlendirme kapsamında ortaklarımızın ürünlerini alarak işliyor ve sonra da pazarlıyoruz. Onun için bu işletmeler hem kurumumuzun faaliyetlerinin genişlemesinde hem de kooperatif ortaklarına hizmet götürme noktasında çok faydalıdırlar” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,