Öne Çıkanlar tarım mehmet aydın biber yarışması vairo badem çeşidi can erik

Bu haber kez okundu.

Balıkesirli çiftçiler için Avusturya'dan düve ihtal edilecek
Balıkesir Hayvancılık Kooperatifleri Bölge Birliği (HAYKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen, ırk ıslahı ile ilgili projelerinin kooperatif ortağı çiftçiler tarafından ciddi talep gördüğünü belirterek, "Özellikle et verimi konusundaki performansı ile ön plana çıkan Avusturya'dan, dünyanın en iyi ırkı olarak bilinen etçi ve sütçü karışımı Simental ırkı düveye daha fazla ilgi gösteriliyor. Birliğimize 8 bin 500 adet hayvan talebi geldi." dedi.

Balıkesir Hayvancılık Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen, et ve süt konusunda daha yüksek verimli hayvanlara ilginin arttığını belirterek, geçen günlerde kooperatif ortağı çiftçilere Simental ırkı düve ithal ederek dağıtılacağı müjdesini verdiklerini bildirdi. Projeyi hayata geçirebilmek için gerekli olan genel kurul yetkisini almak amacıyla olağanüstü genel kurul yapıldığını ifade eden Özen, yapılan genel kurulda yönetim kuruluna konuyla ilgili bütün yetkilerin oybirliğiyle verildiğini aktardı. Projeyi üyelere duyurdukları ilk günden itibaren kooperatifçi çiftçilerden yoğun bir taleple karşılaştıklarını belirterek, "Çiftçilerimizin projeye olan ilgisi bizi fazlasıyla memnun etti. Bu yoğun ilgi, gerek ülkemizde gerekse ilimizde mevcuttan daha fazla verim verecek hayvan ırkına ihtiyaç duyulduğunun en açık göstergesidir. Hayvancılıkta ırk, en başta gelen faktörlerden biridir. Özellikle et verimi konusundaki performansı ile ön plana çıkan Simental ırkına daha fazla ilgi gösteriliyor. Birliğimize 8 bin 500 adet hayvan talebi geldi. Projeye ilk olarak, genel kuruldan ithalat ve diğer gerekli hususlarda yetki alarak başladık. Genel kurul toplantısında kooperatif başkanlarımıza proje tüm detaylarıyla anlatıldı. Bundan sonraki süreçte başvuru sahiplerinin işletmelerine gerekli izinleri almaları ve Ziraat Bankası ile sıfır faizli kredi anlaşmaları ile iş akışımız devam edecektir. Böyle güzel bir projenin Balıkesir hayvancılığına hayırlar getirmesini diliyor ve sonuna kadar başarıyla yürütebilmeyi diliyoruz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,