Öne Çıkanlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ayçiçeği zararlıları mehmet aydın yetiştiricilik kursu şap aşısı

Bu haber kez okundu.

Belediye şirket kurdu, çiftçiye danışmanlık verip, ürünleri ihraç edecek
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Deniz Odobüsleri'nin ardından Bursa Tarım A.Ş.'yi de kurdu. Şirket, hem çiftçilere kaliteli ürün yetiştirilmesi için danışmanlık hizmeti verecek hem de ürünleri ihraç edecek.

Başkan Altepe, ziraat odalarının temsilcileriyle görüştü. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle Merinos’taki Gönül Dostları Sofrası başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Altepe, kuruluşu tamamlanan Bursa Tarım A.Ş. ile birlikte Bursa’da her ilçede ihracat merkezlerinin oluşturulacağını ifade etti. Üretilen ürünlerin kurulacak ihracat merkezlerinde toplanacağını ve buradan her yere dünya standartlarına uygun olarak ihraç edileceğini söyleyen Başkan Altepe, "Artık kimse tarlasında müşteri beklemeyecek. Çiftçinin ürünü daha verimli ve daha uygun üretmesi, daha fazla kazanması için hem danışmanlık hizmetlerinin verileceği hem de ürünlerin uygun şartlarda depolanacağı ihracat merkezleri kuruyoruz. Hepsinin yerleri belirlendi." dedi.

En çok kazanan üreticinin Bursa’da olmasını, dünyanın en iyi ürünlerinin Bursa’dan çıkmasını istediklerini söyleyen Başkan Altepe, şunları kaydetti: "En çok kazanan üretici Bursa’da olsun. En çok satılan şeftali Bursa Şeftalisi olsun. En çok armudu, inciri biz değerlendirelim. Zeytinimizi layık olduğu noktaya taşıyalım. Dünya pazarlarında ürünlerimize yer bulalım. Vatandaş hangi mamulü hangi tatta istiyorsa onu üretelim. O ürünü sanayi ürünü haline getirelim. Bunu istiyoruz."

Çalışmaları ‘tarım ve hayvancılığın Bursa’da en iyi şekilde yapılması doğrultusunda’ sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, bununla ilgili temelleri sağlam attıklarını anlattı. Bursa Tarım A.Ş.’nin faaliyete geçirildiğini, yarınki belediye meclisinde tarım ve hayvancılıkla ilgili komisyon kurulması kararının alınacağını vurgulayan Başkan Altepe, "Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı kurulması yönündeki çalışmalar da tamamlanmak üzere. Bursa, gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaların sonucunu inşallah en kısa zamanda alacak." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı