Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi eğitim ığdır pamuğu mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Bir haftada 200 traktör sattı
Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, geliştirdikleri yeni traktör serilerinin üreticiden yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Özdemir, şimdiye kadar sadece yurt dışına satılan Case JX Compact modelinin bir haftada 200 sipariş aldığını dile getirdi.

Türk Traktör, yeni Case JX ve JXC serisi traktörlerini 10. Bursa Tarım Fuarı’nda çiftçilerin beğenisine sundu. Daha önce İzmir Tarım Fuarı’nda görücüye çıkan ürünlerin yoğun talep gördüğünü belirten Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, ürünlerin tamamen Türk mühendis ve teknisyenlerince geliştirildiğini kaydetti.

“BİR HAFTADA 200 TALEP ALDIK”

Bu traktörlerin dünyanın 68 ülkesine ihracatının yapıldığını ifade eden Özdemir, şöyle konuştu: “JX Compact serisini bu sene yurt içi piyasasına vermeye başladık. İzmir fuarında gösterdik. Bu defa Bursa fuarında çiftçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Daha bir hafta oldu ve 200’ün üzerinde talep geldi. Çok ciddi taleple karşı karşıyayız. Çok amaçlı, çok fonksiyonlu, bundan dolayı bu serimizden çok umutluyuz. Hem çiftçilerimize hız ve yakıt ekonomisi getirecek hem de bereket getirecek.”

JX Compact (JXC) serisinin özellikleri şöyle: 55, 65 ve 75 HP güçlere sahip 3 farklı motor seçeneği var. Küçük işletmeler yanı sıra orta ve büyük işletmelere de sahip olduğu kompakt yapısı ile pratiklik kazandıracak Case IH JXC serisi, güçlü 4 silindirli motoru, 8 ileri, 8 geri transmisyonu, zengin donanım özellikleri ile tarla işleri yanı sıra taşıma işleri gibi pek çok tarımsal faaliyetin üstesinden kolayca geliyor.

Yüksek tork değerlerine sahip Case IH JXC serisi motorlar, tarlada yüksek performans gösteriyor. Case IH JXC serisi tüm modellerde tam senkromeçli 8 ileri 8 geri transmisyon sistemi standart olarak sunuluyor. İleri – geri mekik kolu sayesinde sıra sonu dönüşlerde harcanan zaman en aza indirilirken, düşük yakıt tüketimi de sağlanıyor.

Güçlü, dayanıklı hidrolik sistem 2 bin 150 kilogram hidrolik kaldırma kapasitesine sahip. Tüm modellerde standart olarak sunulan 4 adet hidrolik güç çıkışı ise pek çok tarımsal ekipman ile etkin bir şekilde çalışabilmeyi sağlıyor.

SÜRÜCÜNÜN KONFORUNU DÜŞÜNÜYOR

Kaportası tamamen yenilenen yeni Case IH JXC serisi, iki çeker, dört çeker, kabinli ve gölgelikli model seçenekleri ile tüm beklentilere cevap veriyor. Standart klimalı, geniş ve ergonomik kabin; tüm modellerde isteğe bağlı olarak sunuluyor. Sadece kabinli modellerde standart olarak sunulan yan yolcu koltuğu ise traktörde artı bir konfor oluşturuyor. Ergenomik düşey kontrol paneli ile klima, aydınlatma donanımı, radyo, ön cam sileceği gibi pek çok fonksiyona basit ve hızlı bir şekilde kumanda edilebiliyor.

Tüm seride standart olarak sunulan, turbo-intercooler aspirasyon sistemine sahip, 65 beygirden 110 HP’ye kadar güç üreten motorlar Ankara’da TürkTraktör fabrikasında, yerel kaynaklarla üretiliyor. Yeni JX serisi, tüm modellerde standart olarak sunulan 110 litre yakıt depo kapasitesi sayesinde gün boyu kesintisiz çalışma imkanı sunuyor. Aynı zamanda 3 silindirli modellerde standart olarak sunulan 20 ileri, 12 geri sürüngen hızlı transmisyon ile ihtiyaç olan düşük hızlara kolaylıkla ulaşmayı mümkün kılıyor.

12 ileri 12 geri dişli kutusuna sahip 4 silindirli modellerde standart olarak sunulan Powershuttle ileri-geri mekik kolu ise Case IH JX serisinde sunulan bir başka ayrıcalık. JX Serisi’nin Powershuttle ileri-geri mekik kolu ile kullanıcı, debriyaja basılmasına gerek duyulmadan ileri-geri kullanım gerçekleştiriyor ve sıra sonu dönüşlerde yaşanan kayıp en aza indirilerek, yakıt tasarrufu sağlanıyor.

SÜRÜCÜ VE YOLCULARA MAKSİMUM KONFOR

Case IH JX serisi, yeni kaporta tasarımı ile yepyeni bir görünüme kavuşurken tamamen yenilenen kabin içi ile de konforu en üst seviyeye taşıyor. Tüm Case IH JX serisi modellerde standart olarak yolcu koltuğu bulunuyor. Arka cam sileceği, sunroof ve aydınlatma donanımı, klima, radyo-CD çaları kolayca kontrol etmeyi sağlayan düşey konsol; JX serisi traktörlerin çiftçilere sağladığı konfor özellikleri arasında yer alıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi