Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

“Bir şey olmaz demeyin sigortanızı ihmal etmeyin“
Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, üretim sezonunda aşırı yağış, don, dolu, sel, kuraklık gibi afetler yaşanabildiğini belirterek çiftçileri tarım sigortası yaptırmaya davet etti. Koçak, "Bir şey olmaz demeyin sigortanızı ihmal etmeyin." dedi.

        Geçtiğimiz yıl Aksaray Bayıraltı bölgesinde yaşanan dolu afetini örnek gösteren Başkan Koçak, şöyle devam etti: “Bayıraltı'nda üretim yapan çiftçilerimizin özellikle ekili olan çerezlik ayçiçeği, buğday, arpa gibi ürünleri yüzde 100 zarar gördü. Diğer bir örnek geçen yıl üretim sezonunda yağışların az ve düzensiz olması sebebiyle yaşanan kuraklık afetidir. Çok şükür ki kuraklık nedeni ile zarar gören çiftçilerimizin banka ve tarım kredilere olan borçları ertelendi. Üreticilerimiz çiftliğinde bulunan hayvanlara da bir gün doğal afet ve hastalığın bulaşabileceğini unutmamalı. Üreticilerimizin bu afetlerden korunabilmesi için tarım sigortalarının yaygınlaştırılması önemli hale geldi. Bu amaçla çiftçilerin, 2013 yılında yaşayabilecekleri afetlerin zararlarını en aza indirebilmeleri için tarımsal ürünleri, hayvan varlıkları ve tarımsal tesislerini sigorta yaptırmaları gerekir. Bu kapsamda odamız bünyesinde Tarım Sigortası yani TARSİM hizmeti vermekteyiz. Çiftçilerimizin mutlaka tarım sigortası yaptırmalarını öneriyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,