Öne Çıkanlar tarım fakıbaba kapanış fiyatı tarım ve orman bakanlığı eğitim

Bu haber kez okundu.

Borçların Ertelenmesi Çiftçiyi Tatmin Etmedi
Kenar, yaptığı açıklamada, Kasım ayında Niğde'de meydana gelen don afeti nedeniyle, Bakanlar Kurulu'nun çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçlarının bir yıl süreyle ertelenmesine karar verdiğini anımsattı.

Borçların ertelenmesinin çiftçiyi bir nebze rahatlattığını, ancak bunu yeterli bulmadıklarını ifade eden Kenar, şunları söyledi:

"Sadece borçların ertelenmesi, çiftçinin beklentilerinin çok altında kaldı. Ziraat Bankası başta olmak üzere zirai kredi veren bankaların kredi borçlarını faizsiz veya düşük bir faizle en az 1 yıl veya uygun bir döneme kadar borçlarının ertelenmesini, dekar başına nakdi don afeti desteği ödenmesi, MEDAŞ'a olan dönem borçlarının faizsiz veya düşük bir faizle en az 1 yıl veya uygun bir döneme kadar ertelenmesi gibi taleplerimiz olmuştu.
 
Hükümet, sadece borçların bir yıl süreyle ertelenmesi şeklinde katkıda bulundu. Çiftçilerimizin mağduriyeti yeniden gözden geçirilerek zararların büyük ölçüde karşılanabilmesi adına desteklenmeli."Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı