Öne Çıkanlar lavanta interfresh üretim vairo badem çeşidi hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

BTK'dan tüketicinin yüzünü güldürecek uygulama
Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), işletmelere tüketicilerin yaşadığı sorunlardan dolayı 10 gün içerisinde cevap verme zorunluluğunun getirildiğini açıkladı.


Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay BTK ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada;"Bundan böyle işletmeler internet sitelerinin ana sayfasında 'tüketici şikâyetleri' adı altında bir bölüm oluşturmak zorundalar. Yeni uygulama ile 200 binin üzerinde abonesi bulunan işletmeciler için geçerli olmak üzere, işletmeler tüketiciye 10 gün içerisinde cevap vermek zorunda olması ve tüketici aynı şikâyeti 2 kez üst üste yaptığında bu şikâyet BTK sistemlerinde görünecek olmasıdır. Tüketici sorunlarının internet ortamında ücretsiz, daha hızlı, kolay ve gerçekten çözüme ulaşması açısından işletmelere yükümlülük getirilen bu uygulama tüketiciler açısından çok önemlidir. Örnek olarak bir GSM şirketi ile sorun yaşayan tüketici, müşteri hizmetlerini aradığında dakikalarca/saatlerce müşteri hizmetleriyle konuşarak sorununa bir çözüm bulamadan telefonu kapatmak zorunda kalıyordu.Bu düzenleme ile işletmelerin, tüketici şikâyetlerinin çözümü ve önlenmesi amacıyla sundukları hizmetlere ilişkin gerekli tedbirleri alma, şikâyetler sonucu oluşan mağduriyetleri giderme ve benzer durumda olan ancak şikâyetçi olmayan abonelerin de mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda gerekli önlemleri alma zorunluluğu getirilmiştir. İşletmelerin internet ana sayfalarına tüketici şikâyetleri bölümü koyma zorunluluğunun yanında, gelen şikayetlerdeki tüketici mağduriyetlerine bir çözüm bulunamaması halinde, yapılan entegrasyon ile bu şikayetler BTK sistemlerine otomatik olarak düşecek ve o sektörde ki aksaklıklar BTK tarafından gözlemlenecek olmasıyla tüketici mağduriyetleri büyük oranda giderilecektir." ifadelerine kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi