Öne Çıkanlar çiftçi Üretici tarım mustafa kemal paşa çiftlik bank

Bu haber kez okundu.

Bulgaristan'dan kaçak sebzeye sıkı denetim
Bulgaristan Tarım Bakanı Yardımcısı Yavor Geçevi sınır kapılarından kaçak sebze meyve sokulmasına karşı denetimleri artıracaklarını söyledi.

Yavor Geçev, bazı vatandaşların şahsi tüketim için üç gün art arda farklı sınır kapılarından bin kilogram domates ithal etmelerinin inandırıcı olmadığını kaydetti. Böyle bir uygulamanın bundan sonra mümkün olamayacağını ifade eden Bakan Geçev, denetimlerin çoğalacağını kaydetti.

İllegal ithalatın önünün kesilmesi için bir çalışma grubu kurulduğunu ifade eden Bakan Geçev, bu grupta Maliye Bakanlığı, MVR, Ulaştırma Bakanlığı, Gıda Güvenliği Ajansı, Gümrükler Ajansı ile Ulusal Gelirler Ajansı yetkililerinin yer aldığı öğrenildi. Çalışma grubunun bundan sonra her gün 24 saat süren sınır denetimlerine başlayacağı ve bu denetimlerde TIR’ların ve 3,5 tona kadar olan hafif yük araçlarının da kontrol edileceği belirtildi. Ayrıca ülke genelindeki depoların ve mağazaların da denetleneceği vurgulandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı