Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda kefir kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Burhaniye’de Hamarat Eller Kermesi kadınları iş sahibi yaptı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Belediyenin kurduğu Hamarat Eller Kermesi kadınları iş sahibi yaptı. 8 Eylül Stadı yanında pazartesi günleri kurulan Hamarat Eller Kermesi’nde gözleme, ev ekmeği ve tarhanadan, takı ve örgü işlerine kadar yüzlerce ürün satışa sunulurken, stant açan yaklaşık 30 kadın evlerine ekmek götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Burhaniye Belediyesinin yaklaşık 15 yıl önce açtığı Hamarat Eller Kermesi çok sayıdaki kadını iş sahibi yaptı. Kadınlar her hafta hazırladıkları ürünleri satışa sunarken, kimisi askerdeki oğluna harçlık gönderdiğini kimisi de emekli olan kocasına destek olduğunu anlattı. Kadınların hazırladığı gözlemeyi yiyen Yusuf Yıldız” ”Her pazartesi bu pazarı olumlu buluyorum. Her şey güzel, her şey harika. Bende geldim. Burada gözleme yiyorum. Bu hanımlara teşekkür etmek lazım” dedi. Ayşe Güzelarslan da, ”Yemek satıyorum. Kendi ürettiğim tarhanayı satıyorum. Salça ve turşu yapıyorum. Kendimiz üretip kendimiz satıyoruz” dedi. Askerdeki oğluna harçlık gönderdiğini anlatan Mehtap Kıvıl ise, ”Ev salçaları yapıyorum. Tarhana yapıyorum. Oğlum askerde ona gönderiyorum. Çok mutluyum bir anne olarak” dedi. Fatma İlkay da ”El ürünlerini yapıp satıyorum. Kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum. Ev ekonomisine katkı yapıyorum” dedi. Nurşen Dönme de,” Bebek yelekleri, battaniyeler, hırkalar ve yün işleri ile uğraşıyorum. Torunlarıma harçlık yapıyorum. . Torunumun çocukları var. Onlara harçlık yapıyorum” dedi. Hanife Eralp da,” Yaklaşık bir senedir İstanbul’dan buraya geldim. Bir senedir bu tezgahta el emeği göz nurlarını satmaya çalışıyoruz. Eşim emekli. Ona katkı olsun diye bunu yapıyorum” diye konuştu. Ayla Sazan ise, ”Biz ördüklerimizi ailemize destek olsun diye satıyoruz. Ailemizin, çoluk çocuğumuzun ihtiyacını karşılamak için yapıyoruz” dedi. Hamarat Eller Kermesi Başkanı Emine Avcı’da kendilerine olanak sağlayan belediyeye teşekkür etti. Emine Avcı,” Bu imkanı belediye bize sağladı. Bize destek verdi. Bizde, elişlerimizi burada satıyoruz. Bayanlarımızın bazıları takı ve elişlerini satarken, bazıları da gıda satışı yapıyorlar. Evlerimize, eşlerimize yardımcı oluyoruz. Belediye bize bu imkanı sağladığı için çok memnunuz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı