Öne Çıkanlar yetiştiricilik kursu özel sektör teşvikleri tohum desteklemesi tarım ve orman bakanlığı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Çaykur'un Yaş Çay Ödemeleri
RİZE (AA) - ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, üçüncü sürgün döneminde Eylül ayında alınan 147 bin 444 ton çayın karşılığında 144 milyon 495 bin 323 liranın ödemesine dün itibariyle başladıklarını bildirdi.

Sütlüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ÇAYKUR olarak 2011 yaş çay kampanyası döneminde Mayıs ayında satın aldıkları yaş çayın bedelini Haziran ayında, Haziran ayında satın aldıkları yaş çayın bedelini Temmuz ayında, Temmuz ayında satın aldıkları yaş çayın bedelini Ağustos ayında, Ağustos ayında satın aldıkları yaş çayın bedelini ise Eylül ayında üreticilere ödediklerini belirtti.

Birinci ve ikinci sürgünde toplam 471 bin 320 ton yaş çay karşılığı 461 milyon 893 bin 454 liranın ödemesini daha önce tamamladıklarını ifade eden Sütlüoğlu, şunları kaydetti:

''Üçüncü sürgün döneminde ise Eylül ayında toplam 147 bin 444 ton çayı mubayaa ettik. Bu çayın karşılığı olan 144 milyon 495 bin 323 liranın ödemesine dün itibariyle başladık. Ödemeleri Kurban Bayramına kadar tamamen gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Müstahsillerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu yıl da kampanyanın sonuna geldik. İnşallah gelecek yıllarda daha hayırlı, daha verimli sürgün dönemlerini müstahsilimizin, üreticimizin, kurumumuzun ve ülkemizin yaşamasını diliyorum.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı