Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Chiquita muz Brezilyalı ortak istemiyor
Geçtiğimiz günlerde şirket satışı ve yönetim ortaklığı ile gündeme gelen ünlü muz markası Chiquita, Brezilyalı şirketlerin teklifini geri çevirdi. İrlandalı meyve üreticisi Fyffes ile birleşmeyi tercih eden Amerikan firması, bu yönde alınan kararın şirketin çıkarları açısından daha uygun olacağı kanaatine vardı.

Tropikal meyve pazarında özellikle muz üretimi ile küresel bir şöhrete sahip olan Chiquita, dünya portakal suyu üretiminin yüzde 40’ını gerçekleştiren Brezilyalı Cutrale ile Safra grubunun 625 milyon dolarlık satın alma teklifi karşısında son kararını verdi. Benzer ürünler satan ve pazar payı hayli yüksek olan İrlandalı firma ile gerçekleşecek şirket evliliğinin, Chiquita markasının geleceği için daha büyük önem taşıdığı ifade edildi. Brezilyalı firmalar ise, portakalın yanı sıra ihracat yüzdeleri düşük olan diğer tropikal ürünleri Chiquita ismiyle dış pazara açılmak için ilgi gösteriyordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,