Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

CHP'li Özel, Tarlasını Su Basan Çiftçiler İçin Yetkilileri Göreve Çağırdı
Özel, yazılı açıklamasında şunları dile getirdi: "Barajdaki suların Gediz Nehri’ne tahliyesi sırasında yaşanan bu üzücü olay, nehrin yakınlarında bulunan binlerce dönümlük tarım arazisinin ve ekili alanların göz göre göre sular altında kalmasına neden olmuştur. Sular altında kalan arazilerde büyük zararlar meydana gelmiş ve çiftçilerimiz sıkıntılı bir sürecin içine terk edilmiştir. Devlet Su İşleri bilimsel verilere göre, mevsimlik analizlerle birlikte yağışları ve baraj kapaklarının açılacağı dönemi tahmin etmesi gerekirken, bu tahmin zamanında yapılmamış ve en nihayetinde olan yine çiftçiye olmuştur. Bankalara borçlanarak zar zor ayakta kalabilen çiftçilerimiz, tarlalarının ilaçlamasını da borç harç içinde yapmışlar, ancak yaşanan bu olay sonucunda borçlanarak ilaçladıkları tarlalarının sular altında kaldığını görerek yıkılmışlardır. Çiftçimiz mağdur ve perişandır. Yetkililerin yaşanan bu üzücü olayın sorumluluğunu bir an önce üstlenmesi ve gerekli çalışmaları bir an önce başlatması gerekmektedir."

Özel, yaptıkları incelemelere göre birkaç gün içerisinde bu suların tarlalardan boşaltılmaması halinde mağduriyetin daha da artacağını sözlerine ekledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı