Öne Çıkanlar çiftlik bank Üretici eğitim new york borsası Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Çiftçi ailelere eğitim verecek
Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğiyle çiftçilere yönelik bir proje başlatıyor.

'Tarım ve Kırsal Kalkınmada Çiftçi Ailelerinin Desteklenmesi' adlı projede, çiftçilik yapan aile işletmelerine, ihtiyaç duydukları 11 konuda 3’er saatlik eğitimler verilecek. Yöreye ve yetiştirilen ürüne göre farklılaşan eğitimlerle, çiftçilerin kişisel gelişim, mesleki bilgiler, tarımın finansmanı konusunda kendilerini geliştirmesi sağlanacak. Valilik, kaymakamlık, ziraat odaları gibi yerel kurumlarla işbirliği yapılan projenin sonunda, çiftçilere katılım ve başarı sertifikası verilecek. Proje kapsamında 13 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, ihracata yönelik kuru üzüm üretimi, saklanması ve paketlenmesiyle uğraşan çiftçi ailelerine eğitim verilecek. Benzer eğitimlere, ilerleyen dönemde farklı bölgelerde de devam edecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, "BÜYEM ve FAO işbirliğiyle, çiftçilik yapan aile işletmelerine yönelik düzenlenen eğitimleri, 'Tarımın Destekçisi, Üreticinin Garantisi' sloganıyla hayata geçirdiğimiz, tarım ve kırsal kalkınma stratejimizin önemli bir parçası olarak görüyoruz. Çiftçilerimizin yalnızca iç pazara değil, dünyanın farklı noktalarına üretim yapabilecek kapasiteye sahip olduğunu biliyoruz. Çiftçilerin kişisel gelişim ve mesleki donanımına katkıda bulunmak amacıyla, FAO ve BÜYEM uzmanları proje kapsamında, vizyoner kimlik ve girişimci ruh, sürdürülebilir tarım uygulamaları, tarladan sofraya gıda yönetimi, kırsalda örgütlenme ve insan kaynağının yönetimi gibi dersler veriyor. Biz de Garanti Bankası olarak, çiftçilerimizin, aile işletmelerine en uygun teknolojiyi öğrenmesi ve kullanması, vizyonlarını geliştirmesi adına gerekli desteği vermeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı