Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım Gıda makam aracı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt için son gün 1 Ekim
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) bu yıl hem 2014, hem de 2015 yılı kayıtlarının yapılacağını bildirerek, “2014 ÇKS kaydında son gün 1Ekim Çarşamba. Çiftçilerimizin, mağduriyet yaşamamaları için 2014 ÇKS başvurularını 1 Ekim 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar yaptırmaları gerekiyor.” dedi.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın, 29 Ağustos 2014 tarihinde sona eren ÇKS başvurularıyla ilgili süreyi, 1 Ekim 2014 Çarşamba tarihine kadar uzattığını hatırlattı. Yoğunluk yaşanma ihtimali göz önünde bulundurularak çiftçilerin bir an önce ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini vurgulayan Bayraktar, üreticilerin bu yıla mahsus iki ÇKS başvurusu yapacağı konusunda da uyardı.

Yeni ÇKS yönetmeliğine göre üreticilerin bu yıl hem 2014, hem de 2015 yılı için başvurularını yaptıracaklarına dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti:

“Daha önce, ÇKS için çiftçi müracaatlarının yıl sonuna kadar sürmesi nedeniyle ortaya çıkan alışkanlıklarından dolayı bazı çiftçilerin süre uzatımlarına rağmen halen 2014 üretim yılı ÇKS müracaatlarını başvuru süresi içinde yapamadıklarını görüyoruz. 2014 ÇKS kaydında son gün 1 Ekim Çarşamba. Çiftçilerimizin, mağduriyet yaşamamaları için 2014 ÇKS başvurularını 1 Ekim 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar yaptırmaları gerekiyor. Üreticilerin olası sıkışıklıkları düşünerek, son gününü beklemeden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın il ve ilçe müdürlüklerine müracaat edip bir an önce 2014 yılı ÇKS başvurusunu yaptırmalarında fayda var.”

Bayraktar, tarımsal desteklerden yararlanabilmek için ÇKS başvurularının yapılması zorunluluğu bulunduğunu, bu nedenle ÇKS kayıtlarının ihmal edilmemesinin büyük önem taşıdığını bildirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı