Öne Çıkanlar makam aracı Gıda eğitim trakya özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt süresi 1 Ekim’e uzatıldı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Çiftçi Kayıt Sistemi’nde (ÇKS) 29 Ağustos Cuma günü sona eren başvuru süresinin 1 Ekim 2014 Çarşamba gününe uzatıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Bayraktar, TZOB’un yazılı girişimleriyle, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 30 Haziran 2014 tarihinde sona eren ÇKS başvurularıyla ilgili süreyi, 29 Ağustos 2014 tarihine, 4 Eylül 2014 tarihinde de süreyi 1 Ekim 2014 tarihine kadar uzattığını söyledi. Yoğunluk yaşanma ihtimali göz önünde bulundurularak çiftçilerin bir an önce hem 2014 hem de 2015 ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini vurgulayan Bayraktar, üreticileri bu yıla mahsus 2 ÇKS başvurusu yapılacağı konusunda da uyardı.

Yeni ÇKS yönetmeliğine göre, üreticilerin bu yıl hem 2014, hem de 2015 yılı ÇKS başvurularını yaptırmaları gerektiğine dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti:

"Her 2 başvuruda da süre uzatımı nedeniyle 1 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında birbirleriyle çakışıyor. Üreticilerimizin her 2 başvuruyu birbiriyle karıştırmamaları gerekiyor. Çiftçilerimiz 1 Ekim 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar 2014 yılı ÇKS başvurularını yaptıracaklar. Üreticilerimiz olası sıkışıklıkları düşünerek son günü beklemeden tarım il ve ilçe müdürlüklerine bir an önce başvurusunu yapmalılar. 2015 yılı ÇKS kayıtları ise 1 Eylül’de başladı, 31 Aralık 2014 tarihinde sona erecek."

Bayraktar, tarımsal desteklerden yararlanabilmek için ÇKS başvurularının yapılması zorunluluğu bulunduğunu, bu nedenle ÇKS kayıtlarının ihmal edilmemesinin büyük önem taşıdığını bildirerek, "Üreticilerimizin, tarımsal desteklerden faydalanabilmeleri için hem 2014 hem de 2015 ÇKS başvurularını ayrı ayrı yapmaları gerekmektedir." ifadelerine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı