Öne Çıkanlar çiftçi Adilcevaz ayçiçeği zararlıları manisa mehmet aydın

Bu haber kez okundu.

Çiftçi malları koruma başkanlıkları artık çiftçilerden para alamayacak
 Edremit Tarım İlçe Müdürlüğü 4081 Sayılı Kanunda yapılan yeni değişiklik hakkında köy muhtarları ce çiftçi Malları Koruma Başkanları’nı bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenledi. Muhtarlar yeni düzenlemenin karışıklığa neden olacağını öne sürerek ya tamamen korumanın tamamen kaldırılmasını yada koruma işinin eskiden olduğu gibi kalması gerektiği yönünde görüşlerini bildirdiler.

Edremit Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen Toplantıda konuşan Edremit Tarım İlçe Müdürü Hüseyin Acar, “4081 sayılı Çiftçi Mallan Koruma Kanunu’nun 34.maddesinin 1.fıkrası 6213 sayılı kanun ile değiştirilmiş olup, 34.maddenin 2.fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır. Bu değişikliğe göre kamu kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişiliklere ait tarımsal işletme ve arazi sahipleri, tarımsal alanlarım kendileri korumak istediklerini Çiftçi Mallan Koruma Başkanlıkları’na başvurmaları halinde Koruma Başkanlıkları bu işletmelerden koruma ücreti almayacak ve bu işletmelerle ilgili koruma faaliyetinde bulunmayacaklardır. Kendi korumasını yapmak isteyen işletmelerde oluşacak zararlarla ilgili koruma başkanlıklarınca tazminat ödenmeyecektir. Koruma başkanlıklarına müracaat etmeyen arazi sahiplerinin işlemleri eskiden olduğu gibi devam edecektir. Ayrıca koruma faaliyetlerinden kaynaklanan Koruma Başkanlıklarının alacakları 6213 sayılı kanunun geçici 1.maddesine göre yeniden yapılandırmaya gidilmiş ve 31 Aralık 2010 tarihi itibariyle vadesi gelmiş ancak ödenmemiş borçlar ilgililerin koruma başkanlıklarına müracaat etmeleri halinde 2 taksitten oluşan borç yapılandırmasından faydalanabileceklerdir. Ayrıca başvuruda bulunanlarla ilgili varsa borçlarla ilgili davalar ve icra takipleri sonlandırılacaktır. Daha fazla bilgi edinmek isteyen çiftçilerimiz ilçe Tarım Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı