Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur ayçiçeği chicago borsası salgın

Bu haber kez okundu.

Çiftçiler Fahiş Miktarda Fatura Ödüyor

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Tanal, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır bölgelerinde yaşanan elektrik kesintilerinin evlerdeki buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi gibi ev eşyalarının arızalanmasına sebep olduğunu kaydetti. Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin gibi bölgelerde halkın büyük çoğunluğunun geçimini tarım ve hayvancılıkla sağladığını belirten Tanal, “Sıkıntılarla baş etmeye çalışan çiftçilerimiz bir de sulama için ödedikleri fahiş elektrik faturaları nedeniyle git gide dar boğaza sürüklenmekte ve çıkış yolu bulamaz hale gelmektedir” dedi.

GAP’ın tamamlanmaması nedeniyle halkın önemli bir kesiminin arazilerini sondaj yöntemiyle kuyulardan su çekerek suladıklarını söyleyen Tanal, “Büyük bir kördüğüme dönüşen bu çelişki sulama zamanlarında sağlıklı ve kesintisiz enerji alamayan çiftçiler, sürekli yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle de üretim kaybı yaşadıklarından her sene isyan etmek noktasına gelmektedirler. Aynı zamanda yaşanan bu elektrik kesintileriyle evlerde kullanılan buzdolabı, televizyon, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar da yanmakta, vatandaş evinin içinde de zarara uğramaktadır. Oradaki vatandaşlarımız kışın ısınmak için elektrik sobaları, yazın ise klima kullanmakta sorun yaşamaktadırlar” diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı