Öne Çıkanlar çiftlik bank tarım new york borsası çiftçi tarım ve orman bakan yardımcısı

Bu haber kez okundu.

ÇKS başvuru süresi uzatıldı, TZOB memnuniyetini bildirdi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuru süresinin 30 Haziran 2014 tarihine kadar uzatıldığını belirterek, “Sürenin taleplerimiz yönünde uzatılması memnuniyet yaratmış, başvurularda yaşanabilecek izdiham önlenmiştir.” dedi.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl kuraklık, don, dolu gibi afetler yaşayan çiftçilerin, 30 Mayıs’a kadar kayıt işlemlerini tamamlamasını mümkün görmediklerini, 12 Mayıs 2014 tarihinde ek süre talebinde bulunduklarını hatırlattı. Bayraktar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bu talep doğrultusunda ÇKS başvuru süresini 30 Haziran 2014’e kadar uzattığını ve konuya ilişken kararın bugün Resmi Gazete’de yayımlandığını ifade etti. Başkanı Şemsi Bayraktar, “Sürenin taleplerimiz yönünde uzatılması memnuniyet yaratmış, başvurularda yaşanabilecek izdiham önlenmiştir. Bu üretim sezonunda doğal afetlerden büyük zarar gören üreticilerimiz için bu süre, kayıtlarını kolayca yaptırabilmeleri açısından fevkalade önemli olmuştur.” dedi.

Bayraktar, bugün yayımlanan yeni Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği'yle ayrıca, çiftçi belgesinin, Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüklerince zorunlu olarak talep edileceği hükmünün de getirildiğini kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı