Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi eğitim ığdır pamuğu mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Coca Cola, dünyada 5 milyon kadını iş hayatına kazandıracak
Coca Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkanı Galya Frayman Molinas, dünyada 5 milyon kadını iş hayatına kazandırmayı hedeflediklerini bildirdi. Molinas, bu yıl sonuna kadar ise 700 bin kadını iş hayatına kazandırmış olacaklarını söyledi.

Galya Frayman Molinas, Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (BUSİAD), Uludağ Üniversitesi işbirliği ile Crowne Plaza’da düzenlediği ’Sosyal İnovasyon’ konulu panele katıldı. Molinas, Coca Cola’nın dünya çapında gerçekleştirdiği inovasyon projelerinden örnekler verdi.

“GÜNEŞ ENERJİLİ SOĞUTUCU, EN KİRLİ SUYU İÇİLEBİLİR HALE GETİREN MAKİNE GELİŞTİRDİK”

Hindistan’da enerji sıkıntısı yaşanan kırsal kesimler için güneş enerjili soğutucu geliştirdiklerini, diyaliz makinelerinde kullanılan teknolojiyle arsenikli suyu temiz uya çeviren bir makine üreterek Afrika’da kullanıma sunduklarını dile getirdi. Bir kilowatt enerji ile bir saat çalıştığını ve 300 kişinin günlük su ihtiyacını karşıladığını belirten Molinas, bu teknolojileri birlikte sundukları ‘Ekocenter’ adı verilen bir büfe sistemi geliştirdiklerini kaydetti.

Ekocenter büfelerin aynı zamanda ilaç dağıtımı da yaptığını belirten Molinas, şu bilgileri verdi:

“Bu büfelerin sahibi var. Genelde kadınları kullanıyoruz. Bunlar, büfeleri işleterek ilaçları sahiplerine ulaştırıyorlar, temiz su alabiliyorlar. Sadece içecek satışı değil, gıda dahil bir çok şeyi satabiliyorlar. Arıza buralar cep telefonu şarj istasyonu olarak da kullanılıyor. Şuanda Kenya, Ruanda ve Tanzanya’da, Etiyopya’da, Gana’da hayata geçirdik. Asya’da ise Vietnam’da uygulanıyor. Biz böylelikle inovasyonu insanların ihtiyaçları ile bir araya getirdik.”

“DÜNYADA 5 MİLYON KADINI İŞ HAYATINA KAZANDIRACAĞIZ”

Coca Cola’nın kadınlara ayrı bir önem verdiğini ifade eden Galya Frayman Molinas, şöyle devam etti:

“Dünyada kadınlar 20 trilyon dolarlık bir ekonomiyi idare ediyor. Neredeyse dünya ekonomisinin üçte birinden bahsediyoruz. 5 milyon kadını iş hayatına kazandırmak gibi bir hedef koyduk kendimize. Ekocenter’ler, Hindistan’da yaptığımız çalışmalar buna katkı yapıyor. Bu sene sonuna kadar zannediyorum 700 bin kişiyi bulmuş olacağız.”

Molinas, Türkiye’de ise ‘Hayata Artı’ projesi kapsamında 500 genci sosyal projelere dahil ettiklerini sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi