Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

Çorum Şeker Fabrikası'nda 21. Dönem Pancar Alımları Başladı

ÇORUM (CHA) - Şeker Fabrikası önünde gerçekleştirilen törene; Çorum Vali Yardımcısı Hacı Osman Ebiloğlu, Şeker Fabrikası Müdürü Cumhur Mehmet Demirtaş, Garnizon Komutanı Albay Hakan Saraç, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Emniyet Müdürü Necmettin Emre, Çorum İŞKUR Müdürü Zafer Eyvaz, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ayhan Yürüyen ve pancar üreticileri katıldı.

Şeker Fabrikası Müdürü Cumhur Mehmet Demirtaş, konuşmasında, bu yıl 651 ton net pancar işleneceğini belirterek, 100 bin ton kristal şeker, 27 bin ton melas ve 200 bin ton yaş pancar posası üretiminin planlandığını söyledi. Dünyada, geçen yıl 163 milyon ton civarında sakaroz kökenli şeker üretildiğini belirten Demirtaş, "İstihdam, yatırım, tedarik, istihsal, satış ve katma değer bakımından Türk gıda sanayi ve tarım sektörü içinde en büyük ağırlığı olan şeker sanayinin temel fonksiyonu, ülkemizin şeker ihtiyacını yerli üretimle karşılamasıdır. Bunun yanında kurulduğu günden beri ekonomik hayatımıza ve sosyal refahımıza olan katkısı tartışılmayacak kadar büyüktür. " dedi.

Fabrikaya ilk ürünü getiren 8 çiftçiye, en temiz ve kaliteli ürünü getiren çiftçilere çeşitli hediyeler verildikten sonra yapılan duanın ardından kurban kesildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi