Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

Çukobirlik Pamuk Alım Fiyatlarını Açıkladı
Bal, yaptığı yazılı açıklamada, Çukurova beyaz 1. kalite kütlü pamuğun kilogram fiyatını 1,85 lira, Güneydoğu Anadolu beyaz 1. kalite kütlü pamuğun kilogram fiyatını ise 1,88 lira olarak belirlediklerini kaydetti.

Bal, şöyle devam etti:

''Birlik Yönetim Kurulu kütlü alım fiyatlarını tespit ederken iç ve dış borsaları yakından takip etmiş, çiftçimizin alın terini koruma çabası içerisinde olmuştur. Fiyatların ortak üreticilerimiz, tüm çiftçilerimiz ve ülke tarımımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, bol ve bereketli bir kampanya dönemi diliyoruz.''

Ödemelerin peşin olacağını kaydeden Bal, Çukurova'da kuru alanlarda hasadına yeni başlanan pamuğun, önümüzdeki günlerde Güneydoğu Anadolu'da da toplanmaya başlanacağını ve giderek yoğunlaşacağını bildirdi.

Bal, ''Yürütülen bir dizi planlı, ciddi çalışmalar neticesinde kurumumuz artık hiçbir kurum ve kuruluştan destek almaksızın kendi imkanlarıyla ortaklarına kooperatifçilik hizmetlerini en iyi şekilde veriyor. Ortağımızdan alacağımız ürünün bedelini kendi olanaklarımızla karşılayacağız. Bu konuda kimsenin tereddütü olmasın'' ifadelerine yer verdi.

Bal, dünya ve iç piyasalardaki gelişmelere göre de kütlü alım fiyatlarını gerekirse yeniden ayarlayabileceklerini de belirtti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi