Öne Çıkanlar teknoloji Gıda sel madurları anız yangını tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Derebucak'ta bakliyat eleme ve paketleme tesisi kurulacak

Derebucak'ta bakliyat eleme ve paketleme tesisi kurulacak
KONYA (AA) - Derebucak ilçesinde, 2 milyon 100 bin liralık yatırımla bakliyat eleme ve paketleme tesisi kurulacağı bildirildi.
Derebucak İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aybars Yiğit, yaptığı yazılı açıklamada, kısa adı KOP olan Konya Ovası Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'na sundukları proje kapsamında bölgeye 2 milyon 100 bin liralık yatırım ile yapılacak bakliyat eleme ve paketleme tesisinin inşasının yakında başlayacağını belirtti.
Derebucak Belediyesi ve KOP İdaresi tarafından finanse edilecek tesisin bölgedeki üretimi daha iyi noktalara getireceğini ifade eden Yiğit, şunları kaydetti:
"Tesisin 1 milyon 50 bin liralık kısmı Derebucak Belediyesi, diğer 1 milyon 50 bin liralık kısmı da KOP İdaresi tarafından finanse edilecek. İlçemizde, yurtdışında görmeye alışık olduğumuz, ancak Türkiye'de ender olarak görülen, tüm tarıma örnek teşkil etmesini temenni ettiğimiz üretim, işleme ve pazarlama aşamalarının tümünde yetiştiricinin olduğu, proje yürütücüsü kurum ve kuruluşlarla da desteklendiği bir model olarak çalışmaktayız. Bunun yanı sıra pazarlama olarak en güçlü yanımız ise iyi tarım ürünleri üretmektir. Bölgemizde üretimin kalitesinin artırılması, tarım arazilerinin, doğanın ve en önemlisi insanımızın sağlığının korunması için kalıntı ihtiva etmeyen tarım ürünlerinin üretilebilmesini sağlayan iyi tarım teknikleri ile üretim yapmaktayız."

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı