Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Deri Sektöründe Hedef Çin, Güney Kore Ve Japonya
Dünya deri sektörü geleceğini Uşak’ta aradı. Uşak Deri Sanayicileri Derneği ve İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin organizasyonuyla ‘Dünya deri sektörünün bugünü ve 2020 yılı beklentileri’ ele alındı. Uşak’ta gerçekleşen organizasyona Çin’den Almanya’ya, İsviçre’den İngiltere’ye kadar deri sektörünün dünyanın önde gelen temsilcileri katıldı.
Uşak, ‘Dünya deri sektörünün bugünü ve 2020 yılı beklentileri’ başlığı altında dünya deri sektörünü ağırladı. Organizasyon kapsamında düzenlenen panelde ise deri konfeksiyonunun yüksek karlarla çalıştığı, ancak deri üreticilerinin zor şartlarda faaliyet gösterdiğine dikkat çekilerek sektöre destek verilmesi çağrısında bulunuldu. Uşak Deri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez de deri aktörleri arasında sinerji yaratmak için bu panelin heyecanını 2 yıldır yaşadıklarını ifade etti ve "Sadece AB ve Rusya pazarı ile 5 milyar dolarlık 2023 hedeflerine ulaşmamız mümkün değil. Uzakdoğu pazarlarını irdelemeli ve bu pazarları ele almalıyız. Üniversite sanayici işbirliğini sahaya indirmeli ve ortak hareket etmelerini sağlamalıyız" dedi.

-UŞAK’TA DÜNYA DERİCİLERİ SÖZ ALDI-

"Dünya Deri Sektörünün Bugünü" başlığıyla gerçekleşen panelin oturum başkanlığını İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Lemi Tolunay üstlenirken konuşmacılar arasında Matraş Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Deri ve Deri Ürünleri Sektör Meclisi Başkanı Hakkı Matraş, Halland’dan Stahl CEO'su Huub Van Beijeren, Almanya TFL Araştırma Geliştirme Bölümü Başkanı Yardımcı Jürgen Christner, Çin Deri Sanayi Birliği Genel Sektreteri Chen Zhanguang, İsviçre Ham Deri ve Deri Toptan Satıcısı Sam Fayon, Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği Başkanı Mehmet Ali Dinç yer aldı.

-MATRAŞ: “BİZİM YANIMIZDA OLAN BİR KUR POLİTİKASI OLSUN, TEŞVİK DE İSTEMEME”-

Panelde deri sektörü için kur politikasının etkilerini ve teşvik paketini değerlendiren Matraş Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Deri ve Deri Ürünleri Sektör Meclisi Başkanı Hakkı Matraş, “Sektörümüz mutlak surette teşvikten istifade edecek. Biz rekabet gücü istiyoruz. Bu sektörde Türkiye olarak eski ve köklüyüz. Para politikamız diğer ülkelerdeki gibi olur ve bizi desteklerse dünyadaki her ülkeyle zevkle rekabet etmek isteriz. Bizim yanımızda olan bir kur politikası olsun ben kendi adıma konuşuyorum teşvik de istemem" diye konuştu.

-BEIJEREN: “KALİTELİ ÜRÜN VARSA KARŞILIĞI ALINMALI”-

Huub Van Beijeren deri sektörünün birlikte çalıştığı bütün alanların çok büyük paralar kazandığını söyleyerek deri üreticilerini söz konusu karlı ticaretten pay almak için kararlı olmaya davet etti. Pek çok ülkede tabakhane ziyaret ettiğini, Uşak’taki iki tabakhanenin ise dünyanın en iyilerinden biri olduğunu belirten Beijeren, “Eğer kalite üretiyorsanız. Bunun karşılığını almaktan korkmayın. Bunun için doğru müşterileri çekin” şeklinde konuştu. Ağustos ayında 500 bin Euro’dan fazla maliyetle bir laboratuar açacaklarını ifade eden Beijeren “ Bu da Türkiye’ye verdiğimiz değeri gösteriyor” dedi.
Dünyaca ünlü deri konfeksiyonu markaları her geçen yıl büyürken deri üreticilerinin büyümeden aynı payı alamadıklarını dile getiren Beijeren, “Paris’te Luis Vitton çantaya 1.500 Euro vermek için sıraya giriyor. Halbuki bu çanta 15 Euro’ya mal oluyor. Bu zincirden bizim de pay almamız lazım” şeklinde konuştu.
Dünya deri sektörü ile ilgili değerlendirmede bulunan Beijeren “Otomotiv sektöründe deri için artan bir talep var ve bu sürekli artacak bir talep. Gençlerin markalara olan iştahının da gittikçe arttığı düşünülürse deri sektörünün gelişeceğini söylemek yanlış olmaz. Deri fiyatlarının düşmesini bekleyenler için söylüyorum, deri fiyatları düşmeyecek” değerlendirmesinde bulundu.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı