Öne Çıkanlar palmiye yetiştiriciliği ayçiçeği zararlıları ceviz bahçesi makam aracı kuraklık

Bu haber kez okundu.

Deutsche Bank'ın Gıda Fiyatlarında Manipülasyon Yaptığı İddia Edildi
 Gıda İzleme Örgütü "Foodwatch" ile Deutsche Bank arasındaki "gıda fiyatlarındaki manipülasyon" gerilimi tırmanıyor. Merkezi Berlin'de bulunan örgüt, Deutsche Bank'ı "gıda fiyatlarında manipülasyon yapmakla" suçladı. Örgüt, sebeple "gıda fiyatlarının arttığı ve dünyadaki açlıkta bankanın ve diğer bazı yatırım şirketlerinin de rolü olduğunu" iddia etti.

Foodwatch hafta başında ise bankaya ve patronu Josef Ackermann'a yönelik "Haende weg vom Acker, Mann!" (Tarlamdan elini çek) kampanyası başlattı. Kampanyaya birkaç gün içinde 16 bin 500 kişi destek verdi. Olayın büyümesi üzerine Deutsche Bank'ın patronu Josef Ackermann Foodwatch örgütüne bir mektup göndererek konuyu araştırma sözü verdi. Deutche Bank'ın patronu mektubunda; "Hiçbir şey Deutsche Bank'ın itibarindan daha önemli değildir." dedi.

Ackermann, "Eğer gıda fiyatlarında yapılan manipülasyonlarda banka çalışanlarının sorumluluğu bulunduğuna dair herhangi bir belgeye ulaşılırsa işlem başlatacağım." sözünü verdi. Deutsche Bank'tan gelen cevabı olumlu karşılayan Foodwatch Şefi Thilo Bode, ancak Ackermann'ın ifadelerini eleştirmekten de geri kalmadı. "Burada kurumların itibarı değil, insanların hayatları söz konusudur." diyen Bode, bankadan olayın aydınlatılması için elini çabuk tutmasını istedi. Bode konunun takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi. 2002 yılında Berlin'de kurulan Foodwatch, tarım ve gıda konularında tüketicilerin haklarının korunması ve kamuoyunun bilgilendirilmesine çalışıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,