Öne Çıkanlar Gıda şap aşısı tarım ve orman bakanı üretim can erik hasadı

Bu haber kez okundu.

Doğan: 450 bin üretici 77 milyon insana pahalı et yedirmeyecek
Samsun’un Bafra ilçesindeki merkez binasında bir açıklama yapan Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, "Üreticilerimiz, besisi tamamlanmış bütün hayvanlarını piyasaya sürerlerse ithalat söz konusu olmaz." dedi. Geçen cuma günü Ankara’da üst düzey bir toplantı düzenlendiğini belirterek, "Ülkenin bütün üreticilerini, üretici birliklerini çağırdılar ve et fiyatı konusunun önemi anlatıldı. 2010 yılında yaşadığımız acı tecrübe tekrar kapıda, her an için aynı sıkıntı yaşanabilir. Gıda ve Tarım Hayvancılık Müsteşarı, şu anki fiyatların bıçak sırtında olduğunu söyledi. Bakanlığımız bu konuda çok hassas; 450 bin üreticinin 77 milyon insana pahalı et yedirmemesi için uyarıldık." şeklinde konuştu.

Ramazan dolayısıyla et fiyatlarında ciddi bir hareketliliğin başlamasının bakanlığı tedirgin ettiğini aktaran Birlik Başkanı Doğan, "Eğer biz fiyatlarla biraz daha oynayıp hırs yaparsak, kesinlikle ithalat yapılacak." uyarısında bulundu. Erdal Doğan, şunları kaydetti: "Şu an Türkiye’de et fiyatları, 18,50 ile 19 lira arasında. Fiyatlar 20–21 liraya kadar artacak şeklinde duyumlar alıyoruz. Eğer bu şekilde artış gösterirse kesinlikle ithalat yapacağız. İki üç aydır bütün üreticilere biz bunu söylüyoruz. Fiyatlar çok yükselişte ve bunun bizlere sıkıntı olacağını dile getirdik. 2010 yılında yaşadığımız acı tecrübeyi yaşamak durumunda kalacağımızı söylediğimiz halde insanlarımız, bunu görmemezlikten gelip 'biraz daha, biraz daha' deyip fiyatlar ciddi şekilde başfiyatlara ulaştı. Çok kazanma hırsı, bizleri çok kaybetmeye itiyor. Biz üreticilerimize gerekli uyarıları yapmıştık, hâlâ da yapıyoruz ve şu anda geç kalınmış değil."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,