Öne Çıkanlar trakya Gıda özel sektör teşvikleri lavanta ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Dört kişilik ailenin açlık sınırı 936 yoksulluk sınırı 3 bin 48 lira oldu
TÜRK-İŞ, ağustos ayı açlık ve yoksulluk rakamlarını açıkladı. Bu dönemde mutfak enflasyonu yüzde 1,77 oranında artarken, dört kişilik ailenin açlık sınırı 936 lira, yoksulluk sınırı ise 3 bin 48 lira oldu.

TÜRK-İŞ tarafından, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerinde fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek için yapılan açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasının 2012 Ağustos ayı sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 935,76 lira, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3 bin 48,06 lira olarak hesaplandı.

Bir önceki aya göre gıda harcaması yaklaşık 16 lira artış gösterirken, son bir yılda mutfağa gelen ek yük 54 lira oldu. Ailenin yaşam maliyeti ise bir önceki yıla göre 176 lira artarken, önceki yılın aynı döneminde açlık sınırı 882 lira ve yoksulluk sınırı 2 bin 872 lira olarak hesaplanmıştı. Ağustos 2012 itibariyle mutfak enflasyonu aylık 1,77 oranında artarken, bunun en önemli nedeni yaş sebze-meyve fiyatları oldu. Yıllık ortalama artış oranı ise yüzde 7,30 olarak gerçekleşti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi