Öne Çıkanlar kefir kapanış fiyatı tarım teknoloji sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Dünyanın en büyük manavı
Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi Çin, şimdi de dünyanın en büyük manavı oldu. BBC'nin kaynak gösterdiği IGD'nin araştırmasına göre, Çin'de sebze-meyve sektörü 2011'in sonunda 972 milyar dolar (607 milyar sterlin) ile neredeyse 1 trilyon dolara ulaştı. Bu rakam ABD için ise 527 milyar sterlinde seyretti.

Araştırma şirketi, 2015 itibariyle BRICS ülkelerinin (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) en büyük sebze ve meyve pazarları haline geleceğini öngördü.

Çin'in sebze meyve sektörü büyümesinin bir fenomen olduğuna dikkat çeken IGD'nin CEOS'su Joanne Denney-Finch, 2006-2015 yılları arasında Çin'deki manav sektörünün 3 katına çıkacağını ve neredeyse 1 trilyon sterlin değere ulaşacağını söyledi.

IGD, 2015 itibariyle Çin'deki sebze meyve sektörünün 918 milyar sterlin, ABD'ninkinin ise 675 milyar sterlin olmasını bekleniyor.

Denney-Finch, bu hızlı büyümenin, ekonomik büyüme, nüfus ve artan enflasyondan kaynaklandığını belirtti.
 
 
 
Kaynak: http://www.thelira.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı