Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Ebk'nın İthal Kurbanlıkları Tekirdağ'da
 Et ve Balık Kurumu'nun (Ebk) ithal ettiği 17 bin büyükbaş kurbanlıklardan 5 bin 150'si Tekirdağ limanına ulaştı.

Ebk Ticaret ve Pazarlama Daire Başkanı Mustafa Sami Cüceloğlu, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, kurbanlık ithalatının Meksika, Avustralya ve Brezilya'dan yapıldığını anımsattı.

İthal edilen hayvanların uzmanlarca titizlikle seçildiğini ifade eden Cüceloğlu, "Konusunda uzman 10 personelimizi Meksika, Avustralya veBrezilyaya gönderdik. Bu ülkelerden kurbanlık vasfına uygun hayvanlarımızı itina ile seçtik. Hayvan sağlığının ön planda tutulduğu gemilerle de sevkıyatımızın ilkini tamamladık" dedi.

Et randımanı yüksek hayvanların seçildiğini bildiren Cüceloğlu, "KurbanBayramı için getirdiğimiz tüm hayvanları sanıyorum ki müşterilere ulaştıracağız. Şu anda getirdiğimiz büyükbaşların yağlılık durumu yok. Geçen yıl verdiğimiz müşteriler çok memnun kalmıştı. Bu hayvanlar mera ortamında beslendiği için yağ oranları da düşük, et randımanı yüksek. Bu yılki satışlarla da Trakya'nın her bölgesine kurbanlık hayvana ulaşma imkanını sağlamış olacağız" diye konuştu.

Tarım İl Müdürü Erdem Karadağ da, Ebk tarafından ithal edilen ve bunlardan ilk parti olan 5 bin 150 hereford, angus, limuzin ve şavrole cinslerindeki büyükbaşların Ghena adlı gemiyle Akport limanına geldiğini, ve sevkıyatın 2 Kasım'a kadar tamamlanacağını kaydetti.

Alıcı olarak limanda bekleyen Hasan Kandaz da, ithal hayvanlardan memnun kaldıklarını belirterek, yaklaşık 600 büyükbaş almayı planladıklarını bildirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,