Öne Çıkanlar jakaranda fidanı lavanta bakan yardımcısı akif özkaldı fındık fiyatları arttı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

EBSO’dan çevreci firmalara ödül
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), çevreye saygılı üretim yapan sanayi kuruluşlarını ödüllendirdi. Ödül töreninde Gazi Ortaokulu’nun 11 öğrencisi, “Geleceğimiz Çevre; sahip çıkın bize” yazılı tişörtlerle yönetim kuruluna ayrılan alanda oturdu. EBSO’nun "Çevre Dostu Proje" ve "Çevre Dostu Sanayi Tesisi" olmak üzere iki kategoride verdiği ödüllerin birincileri ise CMS Jant ve Cevher Jant oldu.

EBSO tarafından 2001’den bu yana düzenlenen Çevre Ödülleri Yarışması’nda, 2013 yılında çevreye saygılı üretim yapan altı firmaya ödülleri verildi. Törene Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, törendeki konuşmasında sanayicilerin çevreye saygılı üretim yapmasını teşvik ettiklerini söyledi. Yorgancılar, "Kalkınmanın temellerinden biri olan sanayinin, ülke ekonomisindeki yeri tartışılmaz. Çevre, her geçen gün daha da önem kazanıyor. Bizim sanayimizin de çevreyi ön plana çıkararak, çevreye uygun üretimi desteklemesi gerekiyor. Sanayici çevreden kaçan değil, çevreye saygılı, bilinçli olmalı. Gelecek nesillere iyi bir gelecek bırakmak hepimizin sorumluluğu." diye konuştu. EBSO Başkan Yardımcısı ve Çevre Çalışma Grubu Başkanı Erdoğan Çiçekçi ise odalarının çevre kültürünün 1982 yılına kadar uzandığını söyledi. Çiçekçi, "Çevrenin biyoçeşitliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda biz sanayicilere önemli görevler düşüyor." dedi.

Ödül alan firmaları kutlayan Bakan Yardımcısı Yıldırım, çevrenin ihracat stratejilerinde öneli yer tuttuğunu kaydederek, “Dünyaya mal satarken anlaşmalar gereği sadece kuru mal satılmıyor. Çevreyle ilgili kafa kağıdını da vermek zorundasınız.” ifadelerini kullandı. Başkan Kocaoğlu ise evsel atık bertaraf tesisi ve Büyük Körfez projeleri için destek istedi. Kocaoğlu, “Bizim için tek sorun yer ve ÇED raporu. Her türlü olanağım var, yeter ki yer verilsin.” diye konuştu. Vali Toprak da yaptığı konuşmada enerji ihtiyacına dikkat çekti.

ÖDÜL KAZANANLAR

Çevre Dostu Proje kategorisinde birincilik ödülünü CMS Jant, ikincilik ödülünü Ege Deniz Tekstil, üçüncülük ödülünü AKG Gazbeton firmaları, Bakan Yardımcısı Yıldırım ve EBSO Başkanı Yorgancılar'ın elinden aldı. Çevre Dostu Sanayi Tesisi kategorisinde birinci Cevher Jant, ikinci Coca Cola ve üçüncü Pınar Et Sanayi firmalarına ödüllerini ise Bakan Yardımcısı Balta ve EBSO Meclis Başkanı Salih Esen takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi