Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Edremit Orman İşletme Müdürlüğü iki yıldır gelir şampiyonu
Edremit Orman İşletme Müdürlüğü, iki yıldır üst üste en yüksek geliri elde eden kurum oldu. Orman İşletme Müdürü Muhammet Karahan, 2011 yılının değerlendirmesi ve 2012 yılında yapılacak işlerle ilgili açıklamasında, 7 milyon 586 bin lira kâr ettiklerini bildirdi. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki işletme müdürlükleri arasında bulunan Edremit İşletmesi, 2011 yılında gelirini yüzde 58 arttırarak, iki yıl üst üste en yüksek geliri elde eden kurum unvanını aldı. Müdürlüğün geçen yıl köylüye hizmet alımı karşılığında ödediği 4 milyon 135 bin liranın, 824 ton zeytinyağının gelirine eşdeğer olduğu belirtildi. Orman ürünleri satışlarından 2011 sonu itibarıyla 7 milyon 586 bin lira kâr elde ederek, Balıkesir ve Çanakkale bölge müdürlükleri arasında kârlılıkta birinci sırayı aldığı açıklandı.

Orman işletme Müdürü Karahan, birçok kurumun ekonomik sıkıntıları aşmakta güçlük çektiği bir dönemde tasarruf tedbirleri, akıllı yatırım ve geniş katılımın sağlandığı ihalelerle 2010 yılından sonra 2011'i de kârla kapattıklarını söyledi. Müdürlüğün gelirini ormandan üretilen tomruk, maden direği, sanayi odunu, kâğıtlık odun, lif-yonga odunu, yakacak odun ve dikili satışlardan elde ettiğini belirten Karahan, iki yıl üst üste gelir şampiyonu olduklarını bildirdi.

Vatandaşların yangınlara karşı duyarlı olmasının masrafları azalttığını, bunun da kârda payı bulunduğunu anlatan Orman İşletme Müdürü Karahan, “Köylüye hizmet bedeli olarak 4 milyon 135 bin lira ödedik. 2011'de, bir önceki yıla göre kesim işleri ve taşımacılıktan dolayı köylüye aktardığımız gelir yüzde 65 arttı. Geçen yılki üretimimiz 75 bin 275 metreküp endüstriyel odun ve 46 bin 500 metreküp dikili ağaç satıldı.” dedi. Muhammet Karahan, işletmelerinin yatırımlarını da şöyle aktardı: “190 hektar gençleştirme yaptık. 430 hektarlık bir alanda bozuk ormanları rehabilite ettik. 15 kilometre yeni yol, 6 kilometre orman yolunda büyük onarım ve 26,5 kilometre sanat yapısı gerçekleştirildi. Bu yatırımlara rağmen müdürlüğümüzün gelirinin artması ve kâra geçmesinin ülke ekonomisine, Edremitimiz'e, Körfez halkımıza ve ormanda üretim işleri yapan köylüye büyük katkısı olmuştur.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı