Öne Çıkanlar eğitim üretim tarım çiftlik bank Üretici

Bu haber kez okundu.

Egeli tekstil ihracatçılarından Polonya atağı
Avrupa’nın en önemli hazır giyim tedarikçisi ülkeleri arasında yer alan Polonya’ya tekstil ve hammaddeleri ihracatını arttırmak isteyen Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, 26-28 Mayıs 2014 arasında“Tekstil Sektörel Ticaret Heyeti” düzenledi. İki ülke ilişkilerinin 600. yılında, Polonya’nın tekstil ve hazır giyimde öne çıkan şehri Lodz’ta düzenlenen programa Türkiye’den 15 firma katılırken Polonyalı 35 firmayla 100’den fazla ikili iş görüşmesi yaptı. Kumaş, iplik, ev tekstili ve sektöre yönelik ambalaj üreten, sektörün hemen hemen bütün bileşenlerini temsil eden firmaların katılımıyla düzenledikleri Tekstil Sektörel Ticaret Heyeti'nin çok başarılı geçtiğini belirten Birlik Başkanı ve Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, “Verimli bir organizasyon gerçekleştirdik ama başarımız, katılımcı firmalarımızın Polonya’da kuracakları yeni bağlantılarla ya da mevcut bağlantılarını çoğalttığında taçlanacaktır.” dedi.

İLK TEMASTA İHRACAT OLDU

Ticaret heyeti programından sonra ilk ihracat bağlantısı da kuruldu. Ünlütürk, yaptığı açıklamada, “Organizasyonumuzun geri dönüşünü bu kadar kısa sürede alabileceğimizi beklemiyorduk ama heyet katılımcısı firmalarımızdan biri iki gün sonra arayarak, heyet sırasında görüştüğü firmalardan birisine önemli tonajda bir satış gerçekleştirdiğini ifade edip bizlere teşekkürlerini iletti. Bu da bizim gerek heyet düzenlenecek ülkenin seçiminde gerekse doğru yerel muhataplarla çalışma konusunda ne kadar isabetli davrandığımızın ispatıdır.” diye konuştu.

ESKİNAZİ: YÜZDE 8’LİK PAZAR PAYIMIZI ARTTIRABİLİRİZ

Heyete başkanlık yapan Birlik Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi ise Polonya’nın tekstil ve hammaddeleri ithalatının her yıl ortalama yüzde 10 arttığını kaydetti. Bu ülkenin 2013 yılında 4,5 milyar doların üzerinde tekstil ithalatı yaptığını belirterek, “Bu pazardaki payımız şu an sadece yüzde 8 seviyelerinde ancak heyet sırasında gördüğümüz yakın ilgiden, doğru strateji ve ısrarlı girişimlerle bu payın önümüzdeki dönemde arttırılmasının hiç de zor olmayacağı kanısına vardık. Bazı Türk firmalarının, yerleşik düzen alarak sıcak satış yaptıklarını ve başarılı olduklarını gözlemledik.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı