Öne Çıkanlar Gıda makam aracı kapanış fiyatı ceviz bahçesi hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Ekim ayı yaklaştı çiftçi tarım aletlerinin bakımına başladı
Türkiye’nin önemli tarım merkezilerinden Yozgat’ta çiftçiler, ekim ayı öncesi zirai aletlerinin bakımını yaptırmak için sanayinin yolunu tutuyor. Çiftçi, yeni tarım aletleri pahalı olduğu için ellerindeki zirai aletleri tamir ettirerek kullanmaya çalışıyor.

Yerköy İlçesi Sanayi sitesine kazayağı ve tırmık aletlerini getiren Necati Özerisimli çiftçi, ekim ayının yaklaşmasıyla kullanacağı zirai aletlerin tamir ve bakımını yaptırmak için şimdiden hazırlıklara başladığını söyledi. Özer, "Tarlanın ekime hazırlanması için kullanılacak malzemelerin bakıma ihtiyacı vardı. O yüzden sanayiye getirerek şimdiden bakımını yaptırıyorum. Tarlanın iyi bir şekilde ekime hazırlanması için mutlaka pulluktan mibzere kadar kullanılan malzemelerin iyi olması gerekir.” dedi.

Zirai aletlerin tamiratı üzerine faaliyetini sürdüren İsa Kandemir ise ekim ayının yaklaşmasıyla işlerinde yoğunluk başladığını belirterek, “Çifçilerimiz kırılan ya da tamire ihtiyacı olan tarım aletlerini bizlere getirerek bakımını yaptırıyor. Yeni tarım aletleri pahalı olduğu için vatandaşlarımız genelde ellerindeki zirai aletlerle idare etmeye çalışyor. Biz de mümkün olduğu kadar çifçilerimizin bu yöndeki ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. İlçemiz biçerdöverleri ile ünlü olduğu için nisanda biçerdöver tamir ve bakımı olurken, bu aylarda ise ekimde kullanılan zirai aletlerin bakım ve tamirat işi oluyor." diye konuştu.

Motor ustası Bekir Demir de 35 yıldır sanayide motor ustası olarak faaliyetimi sürdürdüğünü ifade ederek, "Türkiye’de biçerdöver bakım ve tamiratı bakımından ilçemiz büyük bir öneme sahip. Biçerdöver üzerine çevre illerdeki üreticilerimiz de bizim sanayimizi tercih etmektedirler. Şu an için traktör ve zirai aletlerin tamir ve bakımını yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı